Referencie - Ján Šimon

Ján Šimon Leto 2013

Bol som v poslednom ročníku na vysokej škole a cítil som, že práve leto, ktoré bude nasledovať po všetkých tých skúškach bude iné. No nemyslel som si, že sen sa stane realitou....

Začal som hľadať spôsob, ako vycestovať do USA, keďže som mal poslednú šancu využiť študentské víza. Keďže som v tom čase priamo nepoznal nikoho, kto by sa orientoval na prácu v USA, zameral som sa na jednotlivé agentúry. Tie ma však svojou ponukou práce a dostupnými informáciami  vôbec neoslovili. Myslel som si, že Amerika je pre mňa stratená... no v tom som narazil na reklamu Premier Aquatics priamo na mojej škole a vtom sa všetko zmenilo.

Zakladateľa tejto agentúry na Slovensku Matúša Gregu som síce nepoznal, no bolo mi sympatické, že priamo spolupracuje s americkou spoločnosťou Premier Aquatics a prácu, ktorú ponúka pozná a vie mi zodpovedať všetky moje otázky. Netrvalo dlho a po absolvovaní skúšok na plavčíka, ktoré sme mali ešte na Slovensku pod dohľadom zástupcov z Premier Aquatics, som mohol vycestovať do USA.

Práca plavčíka bola veľmi zaujímavá, mala svoje povinnosti medzi ktoré patrili ranná úprava a príprava bazéna, ktorá mi nezabrala viac ako hodinku. Kontrolovanie chémie vody  a dozor nad kúpajúcimi sa patrili medzi normálne činnosti plavčíkov. Ja som pracoval na bazéne kde sme boli dvaja, mal som možnosť pracovať väčšinu času s mojou priateľkou, ale aj s inými plavčíkmi ako napríklad z Turecka, Ukrajiny ale aj so samotnými Američanmi. Popritom tu bolo stále dosť času na oddych, zaplávanie si v bazéne, či nadväzovanie kamarátskych vzťahov medzi domácimi. Takže môžem povedať, že sa moja angličtina zlepšila.

A potom to prišlo, dôvod prečo som chcel navštíviť USA – cestovanie, bol to ten najlepší zážitok, aký som mohol doposiaľ zažiť. Popri práci som mal možnosť navštíviť Washington D.C., kde ma dostali všetky pamiatky, ktoré som doteraz mohol vidieť len vo filmoch. New York, bol prvým mestom, ktoré som videl a v ktorom som strávil aj pár dní od skončenia mojej práce. Atmosféra na Time Square  a nádherný výhľad na Manhattan z druhej strany Brooklyn Bridge, patrili medzi zážitky, ktoré podľa mňa robia práve to mesto výnimočným. Moje cestovanie smerovalo ďalej do večne žijúceho a nikdy nespiaceho Las Vegas, kde som si vyskúšal aj ja svoje šťastie...následný výlet na Grand Canyon a neskoršie oddychovanie na piesočnatej pláži v Miami ma uistili len v tom, čo som už dávno vedel... a to že vycestovanie do USA bolo to najlepšie rozhodnutie aké som mohol podniknúť na leto 2013. 

Všetky referencie

Povedz nám svoj príbeh!

Chceš sa podeliť so svojím príbehom s ostatnými? Napíš nám, aké bolo tvoje leto (a všetko s ním spojené) a pomôž tak ostatným študentom, aby vedeli všetky plusy a mínusy leta v USA. Pokiaľ bude tvoj príbeh fakt super, určite ťa odmeníme!

 info@premieraquatics.sk