Krok za krokom
 1. Zaregistruj sa na stránke www.premieraquatics.sk a do 48 hodín ťa budeme kontaktovať a poskytneme ti bližšie informácie. Registrácia je bezplatná a nezáväzná!
 2. Stretneme sa osobne (resp. všetko vysvetlíme telefonicky), kde zodpovieme všetky tvoje otázky.
 3. Ak sa rozhodneš vycestovať do USA, aktivujeme ti tvoje Premier Aquatics konto, za pár minút si vo svojom konte vytvoríš online životopisprihlásiš sa na kurz plavčíka, ktorý ti najviac vyhovuje.
 4. Pôjdeš do najbližšej pobočky CKM 2000 Travel, kde uhradíš poplatok za pracovné povolenie a.k.a DS-2019. Získanie pracovného povolenia je nevyhnutné, ak chceš letieť do USA – na základe tohto povolenia môžeš žiadať o J1 víza do USA na program Work and Travel USA. V CKM si zvolíš program "Basic Lifeguard" a teda ušetríš oproti programom Job Placement/Job Fair (kde ti hľadá prácu agentúra, čo nepotrebuješ, lebo prácu už máš vybavenú u nás - v Premier Aquatics) približne 20 až 100 USD.
 5. Na Slovensko príde tvoj americký zamestnávateľ, s ktorým absolvuješ krátky osobný pohovor a hneď po pohovore nasleduje trojdňový kurz. Certifikát plavčíka (ide o tri certifikáty vystavené Americkým červeným krížom, ktoré majú platnosť 2 roky) dostaneš po prílete do USA.
 6. Po absolvovaní kurzu plavčíka (do 3 pracovných dní) dostávaš svoj job offer (pracovnú zmluvu), ktorý potrebuješ na vybavenie pracovného povolenia v CKM.
 7. Nasleduje vízový pohovor na ambasáde (poplatok 160 USD pre americkú ambasádu uhradíš v CKM 2000 Travel, ktorá rezervuje termín pohovoru na ambasáde za teba).
 8. Po pohovore na ambasáde si zakúpiš spiatočnú letenku na letisko IAD (Washington Dulles) alebo DCA (Washington Ronald Reagan). Cena spiatočnej letenky je približne 450 až 650 eur. Letenku ale odporúčame zakúpiť si čo najskôr, aby si ju mal čo najlacnejšiu - naši študenti odlietajú do USA zvyčajne z letiska Viedeň, Budapešť, Krakow, Košice alebo Praha.
 9. Pred odletom zaplatíš cestovné poistenie v CKM – najlacnejšie na trhu (od 0,85 €/deň) a zároveň s najvyšším finančným krytím! Cestovné poistenie je povinná súčasť programu a bez neho ti americká vláda nepovolí vycestovať na program Work and Travel USA do JúEsEj.
 10. Odlietaš do USA. Po príchode do USA ťa na letisku (IAD alebo DCA) vyzdvihne zamestnávateľ, ubytuješ sa na apartmáne a začínaš pracovať ako plavčík na bazéne! Užívaš si slnko (niekedy ti bude poriadne liezť na nervy :P ) a sem tam navštíviš s kamarátmi nejakú tú párty alebo si spravíte krátky výlet do Ocean City, Virginia Beach, Washingtonu DC, Philadelphie alebo do New York-u. Po skončení práce (3.9.2019) s kamarátmi začneš cestovať po USA (ak máš hlboko do vrecka, môžeš ostať pracovať až do 15. septembra a cestovať len po okolí).
 11. Vrátiš sa domov (približne 20. až 30. septembra) – plný zážitkov, skúseností, ak budeš rozumne hospodáriť, tak aj s nejakým tým dolárom vo vrecku a ako bonus navyše, budeš mať lepšiu angličtinu. Čo ti ale navždy zostane v pamäti je najlepšie leto v tvojom živote, spomienky na šialené párty, úsmevné príhody z cestovania a keďže nie všetko je ideálne, spomenieš si aj na tie prekážky, ktoré si musel prekonať a ktoré ťa posunuli ďalej :-) 

V prípade, že neprejdeš pohovorom so zamestnávateľom, nespravíš kurz plavčíka, nevycestuješ do USA kvôli závažným zdravotným/rodinným dôvodom alebo nedostaneš víza do USA, bude ti poplatok za kurz plavčíka vrátený v plnej výške! Pre viac info pozri garancia vrátenia peňazí.