Krok za krokom

Krok za krokom

1

Registrácia

Zaregistruj sa na www.premieraquatics.sk. Do 48 hodín ťa budeme kontaktovať a poskytneme ti bližšie informácie. Registrácia je bezplatná a nezáväzná!

2

Krátky telefonát alebo stretko

Stretneme sa osobne alebo ti všetko o práci v Amerike vysvetlíme telefonicky (je len na tebe, ktorý spôsob preferuješ). Sme pripravení zodpovedať všetky otázky, ktoré ti práve behajú hlavou. Nezabudni, každá otázka je dobrá a dôležitá! :-) Radi ti odovzdáme cenné skúsenosti, pretože #letospremieraquatics sme niekoľkokrát zažili na vlastnej koži. Môžeš sa spoľahnúť, že v Premier Aquatics budeme k tebe vždy na 100% úprimní a otvorení.


3

Životopis a príprava na kurz plavčíka

Keď už vieš všetko potrebné a rozhodneš sa s nami vycestovať do USA, aktivujeme ti tvoje Premier Aquatics konto. Jednoducho si v ňom vytvoríš online životopis, absolvuješ krátke ZOOM interview so zamestnávateľom a prihlásiš sa na prípravu na kurz plavčíka. Prípravy na kurz a samotného preskúšania v USA sa vôbec netreba obávať. Naši profi inštruktori z teba počas troch dní vytvoria nefalšovaného plavčíka ako z amerických filmov. A na dôkaz, že na našich kurzoch vie byť aj celkom zábava, máme pre teba krátke videjko kde uvidíš ako to celé prebieha.

4

Agentúra pre program Work and Travel USA

Zaregistruješ sa v agentúre Smaller Earth (naša partnerská Work and Travel USA agentúra na Slovensku), kde uhradíš programový poplatok. V rámci programového poplatku máš zahrnuté aj tzv. pracovné povolenie a.k.a formulár DS-2019 a poistenie na 90 dní. Získanie pracovného povolenia je nevyhnutné, ak chceš počas leta pracovať v USA, a vie ti s ním pomôcť jedine naša partnerská agentúraNa základe tohto povolenia môžeš na americkej ambasáde žiadať o J-1 víza na program Work and Travel USA. V agentúre si nezabudni zvoliť tzv. program "Lifeguard", ktorý je najlacnejší, pretože s nájdením práce ti nepomáha agentúra, ale máš ju už vybavenú u nás, v Premier Aquatics.

5

Stretnutie so zamestnávateľom a príprava na kurz plavčíka

Na Slovensko priletí z Ameriky tvoj americký zamestnávateľ, s ktorým absolvuješ krátky osobný pohovor. Nemusíš sa toho obávať, vieme, že do USA si ideš hlavne zlepšiť angličtinu a nejdeš predsa na anglickú olympiádu. Hneď po pohovore nasleduje trojdňová príprava na kurz plavčíka. Tak ak si si ešte nepozrel(a) naše super video, ako to celé prebieha, máš opäť šancu :-)

Náš inštruktorský tím sa skladá z dvoch certifikovaných lektorov z Ameriky a dopĺňa ich vždy minimálne jeden slovenský lektor. Po úspešnom zvládnutí prípravy na kurz ti garantujeme získanie certifikátov plavčíka po prílete do USA. Tvoj plavčícky certifikát bude mať následne platnosť až 2 roky.

6

Pracovná zmluva

Po absolvovaní prípravy na kurz plavčíka (do 10 pracovných dní) dostávaš pracovnú zmluvu (tzv. job offer), ktorý potrebuješ na vybavenie pracovného povolenia DS-2019 v partnerskej Work & Travel agentúre Smaller Earth.

Pre leto 2024 budeme organizovať priebežné Zoom pohovory, aby sme Ti vedeli poslať pracovnú zmluvu skôr a nebrzdili Ťa tak vo všetkých "papierovačkách" v agentúre.

Ak si ešte v agentúre nebol(a), teraz je ten najvyšší čas. So všetkým ti ale pomôžeme a všetko vysvetlíme, o to sa nemusíš báť :-) Pracovné podmienky si môžeš, samozrejme, preštudovať už teraz.

7

Vízový pohovor a letenka

Nasleduje vízový pohovor na ambasádePoplatok za vízový pohovor pre americkú ambasádu uhradíš prostredníctvom agentúry, ktorá ti s celým procesom prihlasovania na vízový pohovor pomôže.

Po pohovore na ambasáde si zakúpiš spiatočnú letenku na letisko IAD (Washington Dulles) alebo DCA (Washington Ronald Reagan). Cena spiatočnej letenky je približne 450 až 650 eur. Pokiaľ priletíš na letiská vo Washingtone D. C. spomenuté vyššie, zadarmo ťa vyzdvihneme na letisku, a môžeš nám veriť, je to služba na nezaplatenie. Letenku ale odporúčame zakúpiť si čo najskôr, aby si ju mal(a) čo najlacnejšiu - naši študenti odlietajú do USA zvyčajne z letiska Viedeň, Budapešť, Krakow, Košice alebo Praha.

8

Odlet do USA

Odlietaš do Ameriky. Po príchode do USA ťa vyzdvihneme na letisku (IAD alebo DCA), ubytuješ sa na apartmáne, dostaneš super uniformu a začínaš pracovať ako plavčík na bazéne! Sem-tam navštíviš s kamarátmi nejakú tú párty alebo si spravíte krátky výlet do Ocean City, Virginia Beach, Washingtonu DC, Philadelphie alebo aj do New York-u. Teraz je tvoj čas, a môžeš si vyskúšať to najlepšie leto o ktorom všetci tí študenti hovoria. A ani neváhaj nad zapojením sa do "company" aktivít organizovaných Premier Aquatics, robíme to pre teba. Že budeš musieť na Lifeguard Olympics vstávať o 3 AM? To predsa nevadí, príď sa zabaviť so super ľuďmi, spať budeš potom :-)

9

Cestovanie po USA

Cestovanie po USA ešte nebolo pre teba nikdy jednoduchšie ako teraz! Roadtrip po západe USA, stanovačka v Yellowstone, západ slnka v Grand Canyone, alebo radšej preferuješ zlatý miamský piesoček a cruise po Karibských ostrovoch? Alebo si to zvrtneš cez New York na Niagáre a do Kanady? Voľba je absolútne na tebe. A ak ideš do USA sám(a), nemaj stres, sme si istí, že cestovateľskú partiu si určite nájdeš :-) Inšpiráciu na cestovanie môžeš nájsť aj na našom blogu.

10

Návrat Domov

V druhej polovici septembra sa vraciaš domov. Že sa budeš vracať s najnovším i-Phonom a Mac-om v kufri ti nesľubujeme :-) No určite ti vieme sľúbiť, že si domov donesieš kopu zážitkov, nové skúsenosti, lepšiu angličtinu, a ak si dobrý hospodár, tak aj nejaký dolár vo vrecku (ak ťa zaujíma zárobok našich plavčíkov, prečitaj si blog Zárobok plavčíkov Premier Aquatics). Čo ti navždy zostane v pamäti je najlepšie leto v tvojom živote, spomienky na šialené párty, úsmevné príhody z cestovania a keďže nie všetko je ideálne, spomenieš si aj na tie prekážky ktoré si musel(a) prekonať. No tie ťa v konečnom dôsledku posunuli ďalej.

A nakoniec zistíš, že sa doma za tie tri-štyri mesiace nič zásadné nezmenilo, a už sa len pousmeješ nad všetkými obavami, ktoré si pred vycestovaním mal(a). A ozaj, ďakujeme, že si to s nami celé dal(a)! :-)