Referencie - Mária Pazderová

Mária Pazderová Leto 2023

Ak by som sa mala vrátiť o rok naspäť, do obdobia, kedy som o účasti na programe Work and Travel len uvažovala, so všetkými znalosťami, ktoré mám teraz, viem, že by som nezmenila nič. Všetky kroky a všetky rozhodnutia, od nájdenia Premier Aquatics, cez spontánnu registráciu, až po samotný návrat domov mi priniesli najlepšie leto môjho života.

O programe Work & Travel som prvý krát počula v prvom ročníku na vysokej škole. Strach zo vzdialenej krajiny a odlúčenia od rodiny a priateľov ma vtedy premohol. Po štyroch rokoch, dvoch z nich zatvorených vďaka pandémií, som sa rozhodla odhodlať sa a využiť moju poslednú príležitosť študentského leta v Amerike. Vybrala som si vycestovať práve s Premier Aquatics, čo bolo najlepšie rozhodnutie, aké som spravila.

Pred samotným vycestovaním som to takmer vzdala niekoľkokrát. Či to bolo pre nechuť z vyplňovania papierov, vybavovania víz, či strachu z plavčíckeho kurzu. Keď som však sedela v lietadle s myšlienkou "ja som to naozaj zvládla, práve cestujem do Ameriky", vedela som, že to všetko bude za to stáť.

Plavčícke dni v Spojených štátoch boli jednoducho dokonalé. Spoznala som množstvo zaujímavých ľudí z celého sveta, či už na bazéne, alebo iných Premier plavčíkov, s ktorými sme sa zabavili na nejednej párty. Zamilovala som si Washington DC, mesto, ktoré som si myslela, že navštívim raz a dosť, a ktoré sa napokon stalo mojou destináciou pre väčšinu voľných dní. Užila som si nejeden výlet a aktivitu, ktoré organizovali Premier Aquatics pre svojich plavčíkov. Mesto, v ktorom sme bývali sa pomaly stávalo mojím novým domovom a moji spolubývajúci zaujali miesto mojej druhej rodiny.

V septembri prišiel čas na dlho očakávané cestovanie. Z Virgínie sme sa presunuli do New Yorku, ktorý sme po troch dňoch opustili pre ďalšie dobrodružstvo na západnom pobreží. Zabavili sme sa v kasínach a kluboch v Las Vegas, navštívili sme prírodné klenoty amerického kontinentu ako sú Grand Canyon, Zion, Bryce Canyon či Horseshoe Bend. Opáčili sme krásy San Diega a užili sme si pláže v Santa Monice.

Mali sme možnosť vidieť nespočetné množstvo nádherných miest, avšak najväčším prínosom tohto leta boli pre mňa fanastickí ľudia, ktorých som mala možnosť spoznať, prežitie pravej americkej kultúry na vlastnej koži, zdokonalenie sa v jazyku, rovnako ako aj vedomie, že dokážem žiť samostatne v ďalekej krajine bez rodiny. Nikdy by som pred vycestovaním nečakala, že túto "work" časť programu si užijem viac ako tú "travel" časť. Ak rozmýšľate o vycestovaní spolu s Premier Aquatics, určite neváhajte. Nehľaďte na strachy, ktoré Vás od toho odrádzajú. Verte mi, tri mesiace Vám na konci programu prídu ako strašne krátka doba.

Všetky referencie

Povedz nám svoj príbeh!

Máš k letu v USA tiež čo svetu povedať? My myslíme, že určite áno! Zanechaj budúcim študentom, ktorí sa rozhodujú vycestovať odkaz. Inšpiruj, influencni, podpor ich! Napíš nám, ako sa v tom JúEsEj počas leta páčilo Tebe. A naozaj nič nevynechaj, nech vedia čo môžu od leta v Premier Aquatics očakávať #keepitreal. Pokiaľ bude tvoj príbeh fakt super, určite ťa odmeníme!

 info@premieraquatics.sk