O práci plavčíka

Práca bazénového plavčíka je veľmi jednoduchá a nenáročná. Je to ideálna pozícia ak sa chystáš do USA (nielen) po prvýkrát alebo si sám a nikto z kamošov nechce s tebou spoznávať svet. Zažiješ kopu zábavy, spoznáš nových ľudí a v neposlednom rade uvidíš ako to vyzerá za veľkou mlákou. Do USA by si mal priletieť do 24. mája 2019 (preferovaný dátum, avšak udeľujeme aj výnimky) a ako plavčík musíš pracovať najmenej do 2. septembra 2019 (tento dátum je povinný). 

Základnou a prvoradou povinnosťou plavčíka je dbať na bezpečnosť návštevníkov, či už vo vode alebo v tesnej blízkosti bazénov. Okrem toho, budeš musieť udržiavať bazén a jeho okolie čisté, kontrolovať chemický stav vody (Chlór, PH) a usmievať sa. Nezabudni na krém na opaľovanie – hoci budeš mať k dispozícii slnečník, slnku sa pri tejto práci nevyhneš.

Myslíš si, že nie si dobrý plavec? Nemusíš sa báť, budeš plavčíkom na bazéne, nie na otvorenom mori. Väčšina bazénov nemá väčšiu hĺbku ako 1,5 metra. Aj napriek tomu od teba očakávame, že zaplávaš aspoň 3x100 metrov. Pred odletom do USA absolvuješ kurz plavčíka, kde získaš certifikáty Amerického červeného kríža. Viac o kurze plavčíka získaš TU!

O ubytovanie sa starať nemusíš, všetko za teba vybaví tvoj zamestnávateľ.  Ak priletíš do USA 15.6.2019 alebo neskôr, cena za ubytko je 1440 USD (za celé leto) a ak priletíš do US pred 15.6.2019, za ubytovanie zaplatíš 1800 USD (za celé leto) - dopredu ale nič neplatíš, poplatok za ubytovanie sa ti strháva postupne počas leta z výplaty a jeho priemerná cena na týždeň vychádza 120 USD na týždeň (čo je v tejto lokalite štandardná suma). Budeš bývať maximálne 6 míľ od svojho bazéna, takže si kúpiš bicykel a ušetríš na lístkoch za metro/autobus. Pokiaľ prídeš do US koncom mája a budeš pracovať do 2.9.2019, získaš bonus 500 USD, zamestnávateľ ti preplatí 100 % poplatku za kurz plavčíka (pre viac info pozri tu) a budeš mať plavčícku uniformu zdarma!

Samozrejmosťou je odvoz z letiska na tvoj zariadený apartmán po prílete do USA (žiadna nafukovacia posteľ, ale reálny matrac, takže sa vyspíš ako kráľ). Chápeme, že si v USA po prvýkrát, a preto ti nechceme robiť zbytočný stres!