Kurz plavčíka

O PRÍPRAVE NA KURZ PLAVČÍKA

Pred vycestovaním do USA absolvuješ na Slovensku komplexnú prípravu na kurz plavčíka. Po prílete do USA ťa čaká jednoduché preskúšanie, po ktorom obdržíš certifikáty od Amerického červeného kríža. Celým procesom ťa budú sprevádzať certifikovaní lektori American Red Cross z USA (a minimálne jeden slovenský lektor). Výučba prebieha v anglickom jazyku, ale ak máš aspoň základné znalosti angličtiny, určite to zvládneš! Na Slovensku si otestujeme aj tvoje plavecké zručnosti, avšak nečakáme od teba výkon ako na olympiádu. Pokiaľ zvládneš plavčícku prípravu na Slovensku (ktorá ťa dokonale pripraví na zvládnutie testov v USA), garantujeme, že v USA už nebudeš mať problém. Naozaj :-) 

Nezabudni, že ak chceš s nami vycestovať do USA, musíš sa najskôr registrovať. Registrácia je nazáväzná a bezplatná.

PLAVECKÝ TEST

Príprava na kurz plavčíka, ktorá prebieha na Slovensku, začína plaveckými testami, kde si otestujeme tvoje plavecké schopnosti. Prekurz sa skladá z týchto disciplín, ktoré sú bez časového limitu:

  • plávanie 3x100 metrov (kraul + prsia + voľný spôsob),
  • vytiahnutie 5 kg predmetu z hĺbky 3 metre a preplávanie s predmetom na hrudi 20 metrov,
  • udržať sa 2 minúty nad hladinou bez použitia rúk (je potrebné "stáť" na mieste a plávať iba nohami). 

Ak náhodou prekurz nezvládneš (čo sa na 99% nestane!), vrátime ti poplatok za kurz plavčíka v plnej výške, takže sa naozaj nemáš čoho báť (viac info v poplatkoch a garancií vrátenia peňazí)! Poplatok za kurz plavčíka sa platí už tu, na Slovensku, pred absolvovaním prípravy v Banskej Štiavnici.

PRÍPRAVA NA KURZ PLAVČÍKA

Trojdňová príprava na kurz sa bude konať v Banskej Štiavnici počas marca až mája 2022 (v závislosti od aktuálnej pandemickej situácie). Koná sa zvyčajne od štvrtka do nedele, takže v pohode zvládneš aj svoje univerzitné povinnosti. Po úspešnom absolvovaní plaveckých testov ťa čaká 35 hodín intenzívnej výuky (cca 13 hodín na plavárni a 22 hodín v triede) a na konci prípravy absolvuješ záverečné testy, ktoré verne kopíruju to, čo ťa čaká na preskúšaní v USA.

Po prílete do USA si tvoje schopnosti preskúšame a získaš tak certifikát American Red Cross (CPR + AED + First Aid + Lifeguarding), ktorý má platnosť 2 roky. Kurz plavčíka stojí 150 USD, no zamestnávateľ ti tento poplatok (150 USD) preplatí vo forme dodatočného bonusu po skončení leta. Kurz plavčíka tak máš v podstate ZADARMO (pre viac info pozri pracovné podmienky). 

Počas plavčíckej prípravy na Slovensku dostaneš od nás resuscitačnú masku, píšťaľku, lifeguard manuál, rukavice, plavčícku mikinu a taktiež je v cene zahrnutý vstup na plaváreň, ktorá bude uzavretá len pre účastníkov prípravy na kurz plavčíka. Prípravu na kurz organizujeme v Banskej Štiavnici, kde ti ponúkame možnosť dokúpiť si za zníženú cenu 59 eur ubytovanie a polpenziu. Samozrejmosťou pri ubytovaní je neskorší check-out (až po skončení kurzu).

Často dostávame otázku, prečo prípravu na kurz organizujeme v Banskej Štiavnici? Je to z viacerých dôvodov (dobrá poloha v centrálnej časti SR, hlboký bazén uzavretý len pre naše potreby, nádherné centrum mesta, mnoho "team-bulding" aktivít v okolí a pod.) - ten najdôležitejší je, že takmer všetci naši minulí plavčíci by podľa prieskumu nevymenili toto miesto za iné, keďže napr. v Bratislave nevieme za rozumnú cenu vybaviť pre študentov spoločné ubytovanie. Vyučovanie v triede prebieha v Banskej Štiavnici v rovnakej budove, kde máme zabezpečené aj ubytovanie a stravu, a preto je tento event ideálnym miestom na nájdenie parťáka/parťáčky na cestovanie do USA, pokiaľ cestuješ sám/sama. Uvidíš, bude sa ti tam páčiť :-) 

Pozri si nasledujúce video a uvidíš, ako to vyzerá a čo ťa čaká v Banskej Štiavnici.