Kurz plavčíka

Pred vycestovaním do USA absolvuješ kurz plavčíka a získaš certifikáty od Amerického červeného kríža. Kurzom ťa budú sprevádzať certifikovaní lektori American Red Cross z USA (+ minimálne jeden slovenský lektor). Výučba prebieha v anglickom jazyku, ale ak máš aspoň základné znalosti angličtiny, určite ho zvládneš! Na kurze si otestujeme aj tvoje plavecké zručnosti, avšak nečakáme od teba olympijsky výkon.   

Prekurz:

Ešte pred samotným kurzom (ráno resp. večer pred oficiálnym začiatkom), musíš zvládnuť tzv. prekurz. Prekurz sa skladá z týchto disciplín (bez časového limitu):

-          3x100 metrov (kraul + prsia + voľný spôsob),
-          vytiahnutie 5 kg predmetu z hĺbky 3 metre a preplávanie s predmetom na hrudi 20 metrov,
-          udržať sa 2 minúty nad hladinou bez použitia rúk (je potrebné "stáť" na mieste a plávať iba nohami). 

Ak náhodou prekurz nezvládneš (čo sa na 99% nestane!), vrátime ti poplatok za kurz plavčíka v plnej výške, takže sa naozaj nemáš čoho báť (viac info v poplatkoch a garancií vrátenia peňazí)! 

Trojdňový kurz sa bude konať v Banskej Štiavnici v mesiacoch január až marec (klikni TU pre presný zoznam našich voľných kurzov plavčíka na Slovensku a v Česku) - kurz plavčíka začína vo štvrtok poobede a končí v nedeľu, takže v pohode zvládneš aj svoje univerzitné povinnosti. Ak prídeš do USA už 24.5.2019 alebo skôr, poplatok kurz plavčíka ti zamestnávateľ preplatí v plnej výške (poplatok za kurz zaplatíš na Slovensku a následne ti ho zamestnávateľ preplatí v prvej výplate po príchode do USA) a navyše, zamestnávateľ ti po skončení leta vyplatí ešte aj bonus 500 USD (viac info TU).

Kurz Plavčíka:

Po úspešnom absolvovaní prekurzu ťa čaká samotný kurz plavčíka. Kurz plavčíka začína v piatok ráno (po prekurze) a ukončenie je vždy v nedeľu večer (zvyčajne do 17:00). Čaká ťa 35 hodín intenzívnej výuky (cca 13 hodín na plavárni a 22 hodín v triede).

Na záver absolvuješ záverečné testy Lifeguarding, CPR a First Aid. Na každom kurze bude zabezpečený aj preklad do slovenčiny (na požiadanie), preto sa nemusíš báť, že niečo nepochopíš! Po úspešnom absolvovaní testov obdržíš certifikát CPR+AED+FirstAid+Lifeguarding, ktorý má platnosť 2 roky (nová verzia certifikátov od American Red Cross).

Na kurze plavčíka dostaneš resuscitačnú masku, píšťaľku, lifeguard manuál, rukavice, plavčícku mikinu a taktiež je v cene kurzu zahrnutý vstup na plaváreň, ktorá bude uzavretá len pre účastníkov kurzu plavčíka. Kurzy organizujeme v mesiacoch január až marec v Banskej Štiavnici (aktuálne voľné termíny nájdeš TU). Na kurze plavčíka ti ponúkame možnosť dokúpiť si za zníženú cenu 50 eur ubytovanie a stravu (ubytovanie od štvrtka do nedele a strava je zabezpečená od piatku do nedele - raňajky, obedy a coffee break). Samozrejmosťou pri ubytovaní je neskorší check-out v nedeľu (až po skončení kurzu).

Pozri si nasledujúce video a hneď na začiatku uvidíš, z čoho sa skladá prekurz a ako môže vyzerať tvoje leto v USA