Kurz plavčíka

O PRÍPRAVE NA KURZ PLAVČÍKA

Pred vycestovaním do USA absolvuješ na Slovensku komplexnú prípravu na kurz plavčíka. Po prílete do USA ťa čaká jednoduché preskúšanie, po ktorom obdržíš certifikáty od Amerického červeného kríža. Celým procesom ťa budú sprevádzať certifikovaní lektori American Red Cross z USA (a minimálne jeden slovenský lektor). Výučba prebieha v anglickom jazyku, ale ak máš aspoň základné znalosti angličtiny, určite to zvládneš! Na Slovensku si otestujeme aj tvoje plavecké zručnosti, avšak nečakáme od teba výkon ako na olympiádu. Pokiaľ zvládneš plavčícku prípravu na Slovensku (ktorá ťa dokonale pripraví na zvládnutie testov v USA), garantujeme, že v USA už nebudeš mať problém. Naozaj :-) 

Nezabudni, že ak s nami chceš vycestovať do USA, musíš sa najskôr zaregistrovať. Registrácia je nazáväzná a bezplatná.

PLAVECKÝ TEST

Príprava na kurz plavčíka, ktorá prebieha na Slovensku, začína plaveckými testami, kde si otestujeme tvoje plavecké schopnosti. Prekurz sa skladá z týchto disciplín, ktoré sú bez časového limitu:

  • plávanie 3x100 metrov (kraul + prsia + voľný spôsob),
  • vytiahnutie 5 kg predmetu z hĺbky 3 metre a preplávanie s predmetom na hrudi 20 metrov,
  • udržať sa 2 minúty nad hladinou bez použitia rúk (je potrebné "stáť" na mieste a plávať iba nohami). 

Ak náhodou prekurz nezvládneš (čo sa na 99% nestane!), vrátime ti poplatok za kurz plavčíka v plnej výške, takže sa naozaj nemáš čoho báť (viac info v poplatkoch a garancií vrátenia peňazí)! Poplatok za kurz plavčíka sa platí už tu, na Slovensku, pred absolvovaním prípravy v Banskej Štiavnici alebo v Bratislave (podľa dostupnosti bazénov).

PRÍPRAVA NA KURZ PLAVČÍKA

Trojdňová príprava na kurz sa bude konať v Banskej Štiavnici alebo Bratislave (podľa dostupnosti bazénov) počas februrára až apríla 2023. Koná sa zvyčajne od štvrtka do nedele, takže v pohode zvládneš aj svoje univerzitné povinnosti. Po úspešnom absolvovaní plaveckých testov ťa čaká 35 hodín intenzívnej výuky (cca 13 hodín na plavárni a 22 hodín v triede) a na konci prípravy absolvuješ záverečné testy, ktoré verne kopíruju to, čo ťa čaká na preskúšaní v USA.

Po prílete do USA si tvoje schopnosti preskúšame a získaš tak certifikát American Red Cross (CPR + AED + First Aid + Lifeguarding), ktorý má platnosť 2 roky. Kurz plavčíka stojí $300 USD*, no zamestnávateľ ti polovicu nákladov ($150) preplatí vo forme dodatočného bonusu po skončení leta. Kurz plavčíka tak u nás máš za $150 USD (pre viac info pozri pracovné podmienky). 

*Kurz budeš platiť v eurách podľa výmenného kurzu EUR-USD

Počas plavčíckej prípravy na Slovensku dostaneš od nás resuscitačnú masku, píšťaľku, lifeguard manuál, rukavice, plavčícku mikinu a taktiež je v cene zahrnutý vstup na plaváreň, ktorá bude uzavretá len pre účastníkov prípravy na kurz plavčíka. Prípravu na kurz organizujeme v Banskej Štiavnici alebo v Bratislave. V Banskej Štiavnici ponúkame možnosť dokúpiť si za zníženú cenu 65 eur ubytovanie a polpenziu. Samozrejmosťou pri ubytovaní je neskorší check-out (až po skončení kurzu).

Často dostávame otázku, prečo prípravu na kurz organizujeme v Banskej Štiavnici? Je to z viacerých dôvodov (dobrá poloha v centrálnej časti SR, hlboký bazén uzavretý len pre naše potreby, nádherné centrum mesta, mnoho "team-bulding" aktivít v okolí a pod.) - ten najdôležitejší je, že takmer všetci naši minulí plavčíci by podľa prieskumu nevymenili toto miesto za iné, keďže napr. v Bratislave nevieme za rozumnú cenu vybaviť pre študentov spoločné ubytovanie. Vyučovanie v triede prebieha v Banskej Štiavnici v rovnakej budove, kde máme zabezpečené aj ubytovanie a stravu, a preto je tento event ideálnym miestom na nájdenie parťáka/parťáčky na cestovanie do USA, pokiaľ cestuješ sám/sama. Uvidíš, bude sa ti tam páčiť :-) 

Pozri si nasledujúce video a uvidíš, ako to vyzerá a čo ťa čaká.