Kurz plavčíka

O KURZE PLAVČÍKA

Pred vycestovaním do USA absolvuješ plavčícky kurz a získaš certifikáty od Amerického červeného kríža. Kurzom ťa budú sprevádzať certifikovaní lektori American Red Cross z USA (a minimálne jeden slovenský lektor). Výučba prebieha v anglickom jazyku, ale ak máš aspoň základné znalosti angličtiny, určite to zvládneš! Na kurze si otestujeme aj tvoje plavecké zručnosti, avšak nečakáme od teba výkon ako na olympiádu.

Nezabudni, že ak chceš absolvovať kurz plavčíka a vycestovať s nami do USA, musíš sa najskôr registrovať. Registrácia je nazáväzná a bezplatná.

PLAVECKÝ TEST

Kurz plavčíka začína plaveckými testami (tzv. prekurzom), kde si otestujeme tvoje plavecké schopnosti. Prekurz sa skladá z týchto disciplín, ktoré sú bez časového limitu:

  • zaplávať 3x100 metrov (kraul + prsia + voľný spôsob),
  • vytiahnutie 5 kg predmetu z hĺbky 3 metre a preplávanie s predmetom na hrudi 20 metrov,
  • udržať sa 2 minúty nad hladinou bez použitia rúk (je potrebné "stáť" na mieste a plávať iba nohami). 

Ak náhodou prekurz nezvládneš (čo sa na 99% nestane!), vrátime ti poplatok za kurz plavčíka v plnej výške, takže sa naozaj nemáš čoho báť (viac info v poplatkoch a garancií vrátenia peňazí)! 

KURZ PLAVČÍKA

Trojdňový plavčícky kurz sa bude konať v Banskej Štiavnici počas marca 2022 (v závislosti od aktuálnej pandemickej situácie). Plavčícky kurz sa zvyčajne koná od štvrtka do nedele, takže v pohode zvládneš aj svoje univerzitné povinnosti. Po úspešnom absolvovaní plaveckých testov (prekurzu) ťa čaká 35 hodín intenzívnej výuky (cca 13 hodín na plavárni a 22 hodín v triede). Kurz plavčíka stojí 150 USD, no zamestnávateľ ti tento poplatok (150 USD) preplatí vo forme dodatočného bonusu po skončení leta. Kurz plavčíka tak máš v podstate ZADARMO (pre viac info pozri pracovné podmienky). 

Na záver kurzu absolvuješ záverečné testy Lifeguarding, CPR a First Aid. Na každom kurze bude zabezpečený aj preklad do slovenčiny (na požiadanie), preto sa nemusíš báť, že niečo nepochopíš! Po úspešnom absolvovaní testov obdržíš certifikát CPR + AED + First Aid + Lifeguarding, ktorý má platnosť 2 roky (nová verzia certifikátov od American Red Cross).

Na kurze plavčíka dostaneš resuscitačnú masku, píšťaľku, lifeguard manuál, rukavice, plavčícku mikinu a taktiež je v cene kurzu zahrnutý vstup na plaváreň, ktorá bude uzavretá len pre účastníkov kurzu plavčíka. Kurzy organizujeme v Banskej Štiavnici. Na kurze plavčíka ti ponúkame možnosť dokúpiť si za zníženú cenu 59 eur ubytovanie a polpenziu. Samozrejmosťou pri ubytovaní je neskorší check-out (až po skončení kurzu).

Často dostávame otázku, prečo organizujeme kurzy plavčíka v Banskej Štiavnici? Je to z viacerých dôvodov (dobrá poloha v centrálnej časti SR, hlboký bazén uzavretý len pre naše potreby, nádherné centrum mesta, mnoho "team-bulding" aktivít v okolí a pod.) - ten najdôležitejší je, že takmer všetci naši minulí plavčíci by podľa prieskumu nevymenili toto miesto konania kurzu za iné, keďže napr. v Bratislave nevieme za rozumnú cenu vybaviť pre študentov spoločné ubytovanie. Vyučovanie v triede prebieha v Banskej Štiavnici v rovnakej budove, kde máme zabezpečené aj ubytovanie a stravu, a preto je tento kurz ideálnym miestom na nájdenie parťáka/parťáčky na cestovanie do USA, pokiaľ cestuješ sám/sama. Uvidíš, bude sa ti tam páčiť :-) 

Pozri si nasledujúce video a uvidíš, ako to vyzerá na našom kurze plavčíka v Banskej Štiavnici.