Kurz plavčíka

Pred vycestovaním do USA absolvuješ kurz plavčíka a získaš certifikáty od Amerického červeného kríža. Kurzom ťa budú sprevádzať certifikovaní lektori American Red Cross z USA (a minimálne jeden slovenský lektor). Výučba prebieha v anglickom jazyku, ale ak máš aspoň základné znalosti angličtiny, určite to zvládneš! Na kurze si otestujeme aj tvoje plavecké zručnosti, avšak nečakáme od teba výkon ako na olympiádu.

Nezabudni, že ak chceš absolvovať kurz plavčíka a vycestovať s nami do USA, musíš sa najskôr REGISTROVAŤ (registrácia je nazáväzná a bezplatná).

Prekurz:

Kurz plavčíka začína tzv. prekurzom, kde si otestujeme tvoje plavecké schopnosti. Prekurz sa skladá z týchto disciplín, ktoré sú bez časového limitu:

  • zaplávať 3x100 metrov (kraul + prsia + voľný spôsob),
  • vytiahnutie 5 kg predmetu z hĺbky 3 metre a preplávanie s predmetom na hrudi 20 metrov,
  • udržať sa 2 minúty nad hladinou bez použitia rúk (je potrebné "stáť" na mieste a plávať iba nohami). 

Ak náhodou prekurz nezvládneš (čo sa na 99% nestane!), vrátime ti poplatok za kurz plavčíka v plnej výške, takže sa naozaj nemáš čoho báť (viac info v poplatkoch a garancií vrátenia peňazí)! 

Trojdňový kurz sa bude konať v Banskej Štiavnici v mesiacoch január až marec (klikni TU pre presný zoznam našich voľných kurzov plavčíka na Slovensku a v Česku) - kurz plavčíka sa zvyčajne koná od štvrtka do nedele, takže v pohode zvládneš aj svoje univerzitné povinnosti. Kurz plavčíka stojí 300 USD avšak na konci leta (bez ohľadu na dátum tvojho príchodu do USA), ti zamestnávateľ preplatí 200 USD vo forme dodatočného bonusu. V čistom ťa tak bude kurz plavčíka stáť iba 100 USD. Pre viac info pozri TU).

Kurz Plavčíka:

Po úspešnom absolvovaní prekurzu ťa čaká samotný kurz plavčíka. Kurz plavčíka trvá 3 dni a organizujeme ho zvyčajne v dňoch piatok, sobota a nedeľa (presný zoznam aktuálnych kurzov plavčíka nájdeš TU). Čaká ťa 35 hodín intenzívnej výuky (cca 13 hodín na plavárni a 22 hodín v triede).

Na záver absolvuješ záverečné testy Lifeguarding, CPR a First Aid. Na každom kurze bude zabezpečený aj preklad do slovenčiny (na požiadanie), preto sa nemusíš báť, že niečo nepochopíš! Po úspešnom absolvovaní testov obdržíš certifikát CPR+AED+First Aid+Lifeguarding, ktorý má platnosť 2 roky (nová verzia certifikátov od American Red Cross).

Na kurze plavčíka dostaneš resuscitačnú masku, píšťaľku, lifeguard manuál, rukavice, plavčícku mikinu a taktiež je v cene kurzu zahrnutý vstup na plaváreň, ktorá bude uzavretá len pre účastníkov kurzu plavčíka. Kurzy organizujeme v mesiacoch január až marec v Banskej Štiavnici (aktuálne voľné termíny nájdeš TU). Na kurze plavčíka ti ponúkame možnosť dokúpiť si za zníženú cenu 35 eur ubytovanie resp. za 59 eur ubytovanie a stravu. Samozrejmosťou pri ubytovaní je neskorší check-out (až po skončení kurzu).

Často dostávame otázku, prečo organizujeme kurzy plavčíka v Banskej Štiavnici? Je to z viacerých dôvodov (dobrá poloha v centrálnej časti SR, super bazén uzavretý len pre naše potreby, nádherné centrum mesta, mnoho "team-bulding" aktivít v okolí a pod.) - ten najdôležitejší je, že takmer všetci naši minulí plavčíci by podľa prieskumu nevymenili toto miesto konania kurzu za iné, keďže napr. v Bratislave nevieme ponúknuť spolu s kurzom aj ubytovanie (resp. vieme, ale bolo by to výrazne drahšie ako v Banskej Štiavnici ...). Vyučovanie v triede prebieha v rovnakej budove, kde máme zabezpečené aj ubytovanie a stravu, a preto je tento kurz ideálnym miestom na nájdenie parťáka/parťáčky na cestovanie do USA, pokiaľ cestuješ sám/sama. Uvidíš, bude sa ti tam páčiť :-) 

Pozri si nasledujúce video a hneď na začiatku uvidíš, z čoho sa skladá prekurz a ako môže vyzerať tvoje leto v USA