Poplatky

U nás sa nestane, že by sme pred tebou niečo zatajili :-) Všetky poplatky, ktoré sú spojené s tvojím vycestovaním do USA, nájdeš nižšie aj s podrobným popisom. Počas leta neplatíš žiadne ďalšie poplatky akejkoľvek agentúre a celý zárobok ti zostáva. V USA však počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

1

Kurz plavčíka

ZADARMO * (platíš Premier Aquatics pred alebo počas kurzu plavčíka)

Kurz plavčíka ťa bude stáť 150 USD (cca 130 EUR). Zamestnávateľ ti ale preplatí na konci leta 150 USD vo forme dodatočného bonusu k tvojej výplate, bez ohľadu na tvoj príchod do USA, a tak ho máš vlastne úplne zadarmo.

Počas prípravy na kurz plavčíka v Banskej Štiavnici si môžeš dokúpiť aj ubytovanie a stravu za 59 eur na osobu na celé 3 dni. Viac informácií o príprave na kurz plavčíka nájdeš tuV prípade, že sa príprava na kurz plavčíka neuskutoční, vrátime ti 100% poplatku za kurz plavčíka a ubytovanie naspäť (viac info v našej garancií vrátenia peňazí). V Banskej Štiavnici sa stretneš s 2 lektormi z USA a jedným zo Slovenska.

2

Programový poplatok agentúre a POISTENIE

290 EUR * (platíš v agentúre Smaller Earth)

Áno, čítaš správne! Tvoj programový poplatok v Smaller Earth a poistenie na 90 dní ťa bude stáť iba 290 EUR. Táto cena platí iba pre prvých 20 študentov.

Takáto nízka cena je kvôli tomu, že už teraz, pred odletom do USA, môžeš využiť 500 USD (410 eur) z celkového 1 250-dolárového bonusu, na preplatenie časti nákladov v Smaller Earth. Sumu 500 USD (410 EUR) uhradíme priamo agentúre z našej strany. Fakt, neklameme :-) Je to také jednoduché. 

V cene programového poplatku máš zahrnuté aj poistenie na 90 dní. Ak budeš v USA dlhšie, za každý deň navyše doplatíš na poistení dodatočných 2,45 USD.

3

Vízový poplatok ambasáde

160 USD (platíš v agentúre Smaller Earth - počas marca až mája)

Platíš buď priamo ambasáde alebo prostredníctvom agentúry Smaller Earth. Ak si vyberieš možnosť uhradiť poplatok prostredníctvom agentúry, zúčastníš sa tzv. skupinového pohovoru a v agentúre za teba vybavia takmer všetko a ty len musíš prísť načas na vízový pohovor. Výška poplatku v EUR sa štandardne pohybuje od 148 eur do 156 eur (v závislosti od aktuálneho výmenného kurzu eur/usd).

4

SEVIS (Student Exchange Visitor Inf. System)

35 USD (platíš v agentúre Smaller Earth - po zakúpení letenky)

SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) je niečo ako facebook americkej vlády. Len za neho platíš :D Ale teraz vážne - je to systém, kde sa musíš po príchode do USA (do 7 dní) a počas celého pobytu v USA (každých najneskôr 30 dní) zahlásiť a zaškrtnúť, že žiješ a máš sa /v rámci možností/ OK. Je to extrémne jednoduché. Stojí ťa to 35 dolárov a to je asi tak všetko. Teda ešte jedna vec: ak sa do systému nezahlásiš, zrušia ti víza a poletíš domov. So take it seriously! 

5

Spiatočná letenka do USA

od 450 € (kupuješ si ju sám/sama alebo cez agentúru Smaller Earth)

Cena letenky záleží od viacerých faktorov (aktuálne ceny leteckých spoločností, dátum zakúpenia, finálna destinácia v USA a pod.). Do New Yorku sa dá v pohode zakúpiť spiatočná letenka za sumu 400 až 500 EUR, ale odporúčame priletieť na letisko do Washingtonu D.C. (letisko IAD - Washington Dulles alebo DCA - Washington Ronald Reagan), pretože tam ťa na letisku vyzdvihne zamestnávateľ. Cena spiatočnej letenky do Washingtonu D.C. sa minulý rok pohybovala v priemere od 480 do 650 EUR.

Poplatky sa platie postupne a na úvod stačí zaplatiť poplatok za kurz plavčíka. Máme obmedzený počet pracovných miest, tak naozaj neváhaj s našou bezplatnou a nezáväznou registráciou.

U nás nemáme čo skrývať - pozri si kompletné pracovné podmienky na leto 2022V piatich bodoch vyššie nájdeš zhrnuté kompletné poplatky spojené s tvojím vycestovaním do USA a počas leta neplatíš žiadne agentúrne poplatky. Navyše každému preplácame 150 USD z nákladov na kurz plavčíka vo forme bonusu po skončení leta. A čo je najlepšie, pokiaľ zostaneš pracovať do 5. septembra 2022, zamestnávateľ ti navyše vyplatí bonus 1 250 USD, z ktorého vieš už teraz využiť 500 USD (410 EUR) na zníženie programového poplatku v agentúre. Spolu teda dostaneš od zamestnávateľa bonus až 1 400 USD. Počas leta počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

Prečo by si mal vycestovať do USA s nami (je toho naozaj dosť)?

 • overený a spoľahlivý zamestnávateľ, s ktorým spolupracujeme už 10 rokov,
 • zamestnávateľa stretneš osobne na Slovensku,
 • bezplatná asistencia počas celého leta,
 • u nás neplatíš žiadny registračný poplatok a samozrejme žiadne agentúrne poplatky počas leta,
 • kurz plavčíka je ZADARMO - na úvod síce uhradíš poplatok 150 USD, no zamestnávateľ ti ich preplatí na konci leta vo forme dodatočného bonusu 150 USD (pre viac info pozri poplatky vyššie),
 • bezplatné vyzdvihnutie na letisku po príchode do USA (na letisku Washington Dulles a Washington Ronald Reagan),
 • bonus 1 250 USD ak prídeš do USA počas mája alebo júna a budeš pracovať do 5. septembra 2022,
 • TOP referencie od našich študentov z predchádzajúcich rokov,
 • zariadené ubytovanie počas leta (gauč, postele, kuchynské vybavenie a pod. - žiadna nafukovačka),
 • garantované nadčasy preplatené 1,5 násobkom základnej mzdy (minimálne 18 USD na hodinu),
 • krásne červená lifeguard mikina pre každého absolventa prípravy na kurz plavčíka,
 • garancia vrátenia peňazí, ak nevycestuješ do USA,
 • spolupráca s agentúrou Smaller Earth, ktorá zabezpečuje spoľahlivý proces získania víz, letenky a poistenia do USA,
 • počas leta sa nudiť nebudeš, lebo organizujeme viacero podujatí pre našich študentov (Lifeguard Olympics, Baseball game, trip do Ocean City, Post-season party a pod.).