Poplatky

U nás sa nestane, že by sme pred tebou niečo zatajili :-) Tu nájdeš prehľad všetkých poplatkov, ktoré sú spojené s tvojím vycestovaním do USA (a nižšie nájdeš viac detailov o každom poplatku). Počas leta neplatíš žiadne ďalšie poplatky akejkoľvek agentúre a celý zárobok ti zostáva. V USA však počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

1

Kurz plavčíka

250 € (Platíš nám pred alebo počas kurzu plavčíka)

Kurz plavčíka ťa bude stáť 250 eur. Zamestnávateľ ti ale preplatí v prvej výplate po príchode do USA celých 100 % z ceny kurzu (300 USD), ak vycestuješ do USA do 24.5.2019. 

K cene kurzu plavčíka si môžeš dokúpiť ubytovanie a stravu za 50 eur na osobu na celé trvanie kurzu. Viac informácií o kurze plavčíka nájdeš tu. Plavčícke kurzy u nás vedú 2 lektory z USA a jeden zo Slovenska. Aktuálne termíny našich kurzov plavčíka nájdeš TU

2

Programový poplatok vo WAT agentúre a SEVIS

od 584 $ (platíš v CKM - ideálne čím skôr, možnosť platiť iba zálohu 190 USD a zvyšok až po podpise pracovnej zmluvy so zamestnávateľom)

Aktuálnu výšku poplatku nájdeš TU. Výška programového poplatku postupne rastie, preto odporúčame registrovať sa v CKM hneď ako sa zaregistruješ u nás a potvrdíme ti voľné miesto na kurz plavčíka. SEVIS je administratívny poplatok americkému ministerstvu zahraničných vecí, ktorý je povinnou súčasťou programu WAT USA.

3

Vízový poplatok ambasáde

160 $ (platíš v CKM - počas marca až mája)

Platíš buď priamo ambasáde (v mene EUR) alebo prostredníctvom CKM (taktiež v mene EUR, avšak poplatok je prepočítaný bezpečnostným kurzom eur/usd). Ak si vyberieš možnosť uhradiť poplatok prostredníctvom CKM, zúčastníš sa skupinového pohovoru a všetko za teba vybaví CKM. Výška poplatku v EUR sa minulý rok pohybovala od 136 eur do 152 eur (v závislosti od výšky aktuálneho výmenného kurzu eur/usd).

4

Cestovné poistenie

od 87 € (platíš v CKM - po zakúpení letenky)

Cena tvojho cestovného poistenie záleží od dĺžky tvojho pobytu a pohybuje sa od 87 EUR (12 týždňov) do približne 115 EUR (16 týždňov). V CKM ťa poistia na celú dobu tvojho pobytu v USA, čiže cena poistenia bude konečná (neobsahuje skryté doplatky a nemusíš sa nikde inde dopoisťovať).

5

Spiatočná letenka do USA

od 450 € (platíš v CKM - počas januára až mája, ale je to len na tebe)

Cena letenky záleží od viacerých faktorov (aktuálne ceny leteckých spoločností, dátum zakúpenia, finálna destinácia v USA a pod.). Do New Yorku sa dá v pohode zakúpiť spiatočná letenka za sumu 400 až 500 EUR, ale odporúčame priletieť na letisko do Washingtonu D.C. (letisko IAD - Washington Dulles alebo DCA - Washington Ronald Reagan), pretože tam ťa na letisku vyzdvihne zamestnávateľ. Cena spiatočnej letenky do Washingtonu D.C. sa minulý rok pohybovala v priemere od 480 do 650 EUR. Letenku si môžeš zakúpiť aj mimo CKM.

To je naozaj všetko - žiadny registračný poplatok alebo iné skryté poplatky. A čo je najlepšie, pokiaľ dopracuješ celé leto (od 24. mája do 2. septembra), zamestnávateľ ti navyše vyplatí bonus 500 USD. Výhodnejšie podmienky na plavčíkovanie v USA nikde inde nenájdeš.

Poplatky sa platie postupne a na úvod stačí zaplatiť kurz plavčíka resp. aspoň ubytovanie a stravu na kurz plavčíka (50 eur) - ak máš o ubytovanie a stravu samozrejme záujem. Máme obmedzený počet pracovných miest, tak naozaj neváhaj s registráciou.

U nás nemáme čo skrývať - pozri si kompletné pracovné podmienky na leto 2019 TUV tabuľke vyššie nájdeš kompletné poplatky a počas leta nám už neplatíš žiadne ďalšie poplatky a čo je najlepšie, pokiaľ odpracuješ celé leto (od 24. mája do 2. septembra), zamestnávateľ ti navyše vyplatí bonus 500 USD a preplatí náklady na kurz plavčíka

Prečo by si mal vycestovať do USA s nami (je toho naozaj dosť)?

 • overený a spoľahlivý zamestnávateľ, s ktorým spolupracujeme už 8 rokov,
 • bezplatná asistencia počas celého leta,
 • u nás neplatíš žiadny registračný poplatok alebo agentúrne poplatky počas leta,
 • poplatok za kurz plavčíka prepláca zamestnávateľ (pre viac info pozri vyššie),
 • bezplatné vyzdvihnutie na letisku po príchode do USA (na letisku Washington Dulles a Washington Ronald Reagan),
 • bonus 500 USD ak odpracuješ celé leto (od 24.5.2019 do 2.9.2019),
 • TOP referencie od našich študentov z predchádzajúcich rokov (pozri TU),
 • zariadené ubytovanie počas leta (gauč, postele, kuchynské vybavenie a pod. - žiadna nafukovačka),
 • garantované nadčasy preplatené 1,5 násobkom základnej mzdy (minimálne 15 USD na hodinu),
 • zamestnávateľa stretneš osobne už na Slovensku,
 • lifeguard mikina po skončení kurzu plavčíka,
 • garancia vrátenia peňazí, ak nevycestuješ do USA (pozri TU),
 • americkí lektor na kurze plavčíka,
 • spolupráca s agentúrou CKM, ktorá zabezpečuje spoľahlivý proces získania víz, letenky a poistenia do USA,
 • počas leta sa nudiť nebudeš, lebo organizujeme viacero podujatí pre našich študentov (Lifeguard Olympics, Baseball game, trip do Ocean City, Post-season party a pod.).