Poplatky

U nás sa nestane, že by jsme pred tebou niečo zatajili :-) Všetky poplatky, ktoré sú spojené s tvojím vycestovaním do USA, nájdeš nižšie aj s podrobným popisom. V priebehu leta neplatíš žiadne ďalšie poplatky agentúre a celý zárobok ti zostáva. V USA ďalej musíš počítat ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

1

Kurz plavčíka

150 USD* (platíš nám /Premier Aquatics/ pred alebo počas kurzu plavčíka)

Kurz plavčíka ťa bude stáť 300 USD**. Zamestnávateľ ti ale na konci leta preplatí 150 USD vo forme dodatočného bonusu k tvojej výplate, bez ohľadu na tvoj príchod do USA, a tak ho máš v podstatě za 150 USD.

Počas prípravy na kurz plavčíka v Banskej Štiavnici si môžeš dokúpiť aj ubytovanie a stravu za 65 eur na osobu na celé 3 dni. Viac informácií o kurze plavčíka nájdeš tuObáváš sa, že kurz nezvládneš? Pozri sa na našu garanciu vrátenia peňazí. Plavčícke kurzy u nás vedú certifikovaní lektori z USA a jeden zo Slovenska alebo z Česka.

**Kurz budeš platit v eurách podľa výmenného kurzu EUR-USD 

2

Programový poplatok agentúre a POISTENIE

od 590 EUR (platíš v agentúre Smaller Earth)

Áno, čítaš správne! Tvoj programový poplatok v Smaller Earth a poistenie na 90 dní ťa môže stáť iba 590 EUR

Takáto nižšia cena pre teba platí v prípade, ak do USA pricestuješ na začiatok sezóny, v preferovanom dátume do 24.5.2024*. V tom prípade automaticky získavaš nárok na bonus 500 USD (v prepočte 460 eur z celkového možného 1 900 dolárového bonusu), ktorý ti dáme ešte pred odletom do USA, a ktorý využiješ už teraz na preplatenie časti nákladov v Smaller Earth. Sumu 500 USD uhradíme priamo agentúre z našej strany. Fakt, neklameme :-) Je to také jednoduché. 

*Ak nestíhaš prílet do USA do 24.5.2024, zaplatíš plnú sumu programového poplatku a poistenia 1 050 EUR.

V cene programového poplatku máš zahrnuté aj poistenie na 90 dní. Ak budeš v USA dlhšie, za každý deň navyše doplatíš na poistení dodatočných 2,45 USD.

3

Vízový poplatok ambasáde

185 USD (platíš v agentúre Smaller Earth - počas marca až mája)

Platíš buď priamo ambasáde alebo prostredníctvom agentúry Smaller Earth. Ak si vyberieš možnosť uhradiť poplatok prostredníctvom agentúry, zúčastníš sa tzv. skupinového pohovoru a v agentúre za teba vybavia takmer všetko a ty len musíš prísť načas na vízový pohovor. Poplatok sa platí v eurách (presná suma závisí od aktuálneho výmenného kurzu eur/usd). Upozorňujeme, že výšku tohto poplatku určuje priamo ambasáda (resp. US Department of State) a uvedená výška sa môže zmeniť. Cestovný pas s vystavenými vízami Ti ambasáda zašle priamo domov kuriérom. K cene vízového pohovoru treba počítať s doplatkom 18 EUR za zaslanie kuriérom. (podmienky a cenu doručenia môže pre nadchádzajúcu sezónu ambasáda upraviť).

4

SEVIS (Student Exchange Visitor Inf. System)

35 USD (platíš v agentúre Smaller Earth - po zakúpení letenky)

SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) je niečo ako facebook americkej vlády. Len za neho platíš :D Ale teraz vážne - je to systém, kde sa musíš po príchode do USA (do 7 dní) a počas celého pobytu v USA (každých najneskôr 30 dní) zahlásiť a zaškrtnúť, že žiješ a máš sa /v rámci možností/ OK. Je to extrémne jednoduché. Stojí ťa to 35 dolárov a to je asi tak všetko. Teda ešte jedna vec: ak sa do systému nezahlásiš, zrušia ti víza a poletíš domov. So take it seriously! 

5

Spiatočná letenka do USA

od 500 € (kupuješ si ju sám/sama alebo cez agentúru Smaller Earth)

Cena letenky záleží od viacerých faktorov (aktuálne ceny leteckých spoločností, dátum zakúpenia, finálna destinácia v USA a pod.). Do New Yorku sa dá v pohode zakúpiť spiatočná letenka za sumu 400 až 500 EUR, ale odporúčame priletieť na letisko do Washingtonu D.C. (letisko IAD - Washington Dulles alebo DCA - Washington Ronald Reagan), pretože tam ťa na letisku vyzdvihne zamestnávateľ. Cena spiatočnej letenky do Washingtonu D.C. sa minulý rok pohybovala v priemere od 480 do 650 EUR.

Poplatky sa platia postupne a na úvod stačí zaplatiť poplatok za kurz plavčíka. Máme obmedzený počet pracovných miest, tak naozaj neváhaj s našou bezplatnou a nezáväznou registráciou.

U nás nemáme čo skrývať - pozri si kompletné pracovné podmienky na leto 2024V piatich bodoch vyššie nájdeš zhrnuté kompletné poplatky spojené s tvojím vycestovaním do USA, a počas leta neplatíš žiadne agentúrne poplatky. Navyše, každému preplácame 150 USD z nákladov na kurz plavčíka vo forme bonusu po skončení leta. A čo je najlepšie, pokiaľ zostaneš pracovať do 2. septembra 2024, zamestnávateľ ti k tomu vyplatí bonus 1 250 USD, (750 USD dostaneš po príchode do USA, a 500 USD ti bude vyplatené po skončení leta), bez ohľadu na dátum tvojho príchodu do USA. A ak k tomu všetkému dokážeš do USA prísť do 24.5.2024, dáme ti už teraz dodatočný bonus 500 USD na preplatenie časti nákladov na program v agentúre. Áno, počítaš správne, dokopy ti môžeme poskytnúť bonus až 1 900 dolárov! A to už je fakt niečo :-) Počas leta počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

Prečo by si mal vycestovať do USA s nami (je toho naozaj dosť)?

 • overený a spoľahlivý zamestnávateľ, s ktorým spolupracujeme už 12 rokov,
 • zamestnávateľa stretneš osobne na Slovensku,
 • bezplatná asistencia počas celého leta,
 • u nás neplatíš žiadny registračný poplatok a samozrejme žiadne agentúrne poplatky počas leta,
 • kurz plavčíka iba za 150 USD* - na úvod síce uhradíš poplatok 300 USD, no zamestnávateľ ti na konci leta preplatí 150 USD vo forme dodatočného bonusu (pre viac info pozri poplatky vyššie),
 • bezplatné vyzdvihnutie na letisku po príchode do USA (na letisku Washington Dulles a Washington Ronald Reagan),
 • bonus 1 250 USD ak prídeš do USA počas mája alebo júna a budeš pracovať do 2. septembra 2024,
 • extra bonus 500 USD, ak do USA prídeš do 24.5.2024, ktorý ti dáme už teraz na úhradu programového poplatku v agentúre,
 • TOP referencie od našich študentov z predchádzajúcich rokov,
 • zariadené ubytovanie počas leta (gauč, postele, kuchynské vybavenie a pod. - žiadna nafukovačka),
 • garantované nadčasy preplatené 1,5 násobkom základnej mzdy (minimálne 21 USD na hodinu),
 • krásne červená lifeguard mikina pre každého absolventa prípravy na kurz plavčíka,
 • garancia vrátenia peňazí, ak nevycestuješ do USA,
 • spolupráca s agentúrou Smaller Earth, ktorá zabezpečuje spoľahlivý proces získania víz, letenky a poistenia do USA,
 • počas leta sa nudiť nebudeš, lebo organizujeme viacero podujatí pre našich študentov (Lifeguard Olympics, Baseball game, trip do Ocean City, Post-season party a pod.).