Poplatky

U nás sa nestane, že by sme pred tebou niečo zatajili :-) Všetky poplatky, ktoré sú spojené s tvojím vycestovaním do USA, nájdeš nižšie aj s podrobným popisom. Počas leta neplatíš žiadne ďalšie poplatky akejkoľvek agentúre a celý zárobok ti zostáva. V USA však počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

1

Kurz plavčíka

100 USD * (Platíš Premier Aquatics pred alebo počas kurzu plavčíka)

Kurz plavčíka ťa bude stáť 300 USD (cca 270 EUR). Zamestnávateľ ti ale preplatí na konci leta 200 USD vo forme dodatočného bonusu k tvojej výplate, bez ohľadu na tvoj príchod do USA.

Ku kurzu plavčíka si môžeš dokúpiť aj ubytovanie a stravu za 59 eur na osobu na celé trvanie kurzu. Viac informácií o kurze plavčíka nájdeš tuV prípade, že sa kurz plavčíka neuskutoční, vrátime ti 100% poplatku za kurz plavčíka a ubytovanie naspäť (viac info v našej garancií vrátenia peňazí). Plavčícke kurzy u nás zabezpečujú 2 lektory z USA a jeden zo Slovenska. Pozri zoznam aktuálnych kurzov plavčíka.

2

Programový poplatok agentúre a POISTENIE

280 EUR * (Platíš v agentúre Smaller Earth)

Áno, čítaš správne! Ak prídeš do USA do 28. mája 2021, tvoj programový poplatok v Smaller Earth a poistenie na 90 dní ťa bude stáť iba 280 EUR. Ak tento dátum príchodu do USA nestíhaš, progamový poplatok a poistenie na 90 dní ťa bude stáť 690 eur.

Takáto nízka cena je kvôli tomu, že už teraz, pred odletom do USA, môžeš využiť 500 USD (410 eur) z celkového 1000-dolárového bonusu, na preplatenie časti nákladov v Smaller Earth. Sumu 500 USD (410 EUR) uhradíme priamo agentúre z našej strany. Fakt, neklameme :-) Je to také jednoduché. 

V cene programového poplatku máš zahrnuté aj poistenie na 90 dní. Ak budeš v USA dlhšie, za každý deň navyše doplatíš na poistení dodatočných 2,45 USD.

3

Vízový poplatok ambasáde

160 USD (platíš v agentúre - počas marca až mája)

Platíš buď priamo ambasáde (v mene EUR) alebo prostredníctvom agentúry Smaller Earth (taktiež v mene EUR, avšak poplatok je prepočítaný bezpečnostným kurzom agentúry). Ak si vyberieš možnosť uhradiť poplatok prostredníctvom agentúry, zúčastníš sa tzv. skupinového pohovoru a v agentúre za teba vybavia takmer všetko a ty len musíš prísť načas na vízový pohovor. Výška poplatku v EUR sa minulý rok pohybovala od 148 eur do 156 eur (v závislosti od aktuálneho výmenného kurzu eur/usd).

4

SEVIS (Student Exchange Visitor Inf. System)

35 USD (platíš v agentúre - po zakúpení letenky)

SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) je niečo ako facebook americkej vlády. Len za neho platíš :D Ale teraz vážne - je to systém, kde sa musíš po príchode do USA (do 7 dní) a počas celého pobytu v USA (každých najneskôr 30 dní) zahlásiť a zaškrtnúť, že žiješ a máš sa /v rámci možností/ OK. Je to extrémne jednoduché. Stojí ťa to 35 dolárov a to je asi tak všetko. Teda ešte jedna vec: ak sa do systému nezahlásiš, zrušia ti víza a poletíš domov. So take it seriously! 

5

Spiatočná letenka do USA

od 450 € (letenku si kupuješ počas januára až mája, ideálne čo najskôr, aby bola lacnejšia)

Cena letenky záleží od viacerých faktorov (aktuálne ceny leteckých spoločností, dátum zakúpenia, finálna destinácia v USA a pod.). Do New Yorku sa dá v pohode zakúpiť spiatočná letenka za sumu 400 až 500 EUR, ale odporúčame priletieť na letisko do Washingtonu D.C. (letisko IAD - Washington Dulles alebo DCA - Washington Ronald Reagan), pretože tam ťa na letisku vyzdvihne zamestnávateľ. Cena spiatočnej letenky do Washingtonu D.C. sa minulý rok pohybovala v priemere od 480 do 650 EUR.

Poplatky sa platie postupne a na úvod stačí zaplatiť poplatok za kurz plavčíka. Máme obmedzený počet pracovných miest, tak naozaj neváhaj s našou bezplatnou a nezáväznou registráciou.

U nás nemáme čo skrývať - pozri si kompletné pracovné podmienky na leto 2021V piatich bodoch vyššie nájdeš zhrnuté kompletné poplatky spojené s tvojím vycestovaním do USA a počas leta neplatíš žiadne agentúrne poplatky. Navyše každému preplácame 200 USD z nákladov na kurz plavčíka vo forme bonusu po skončení leta. A čo je najlepšie, pokiaľ odpracuješ celé leto (od 28. mája do 6. septembra), zamestnávateľ ti navyše vyplatí bonus 1 000 USD, z ktorého vieš už teraz využiť 500 USD (410 EUR) na zníženie programového poplatku v agentúre. Spolu teda dostaneš od zamestnávateľa bonus až 1200 USD. Počas leta počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

Prečo by si mal vycestovať do USA s nami (je toho naozaj dosť)?

 • overený a spoľahlivý zamestnávateľ, s ktorým spolupracujeme už 9 rokov,
 • zamestnávateľa stretneš osobne na Slovensku,
 • bezplatná asistencia počas celého leta,
 • u nás neplatíš žiadny registračný poplatok a samozrejme žiadne agentúrne poplatky počas leta,
 • kurz plavčíka stojí 300 USD, no zamestnávateľ ti preplatí 200 USD vo forme dodatočného bonusu po skončení leta (pre viac info pozri poplatky vyššie),
 • bezplatné vyzdvihnutie na letisku po príchode do USA (na letisku Washington Dulles a Washington Ronald Reagan),
 • bonus 1 000 USD ak odpracuješ celé leto (od 28. mája 2021 do 6. septembra 2021),
 • TOP referencie od našich študentov z predchádzajúcich rokov,
 • zariadené ubytovanie počas leta (gauč, postele, kuchynské vybavenie a pod. - žiadna nafukovačka),
 • garantované nadčasy preplatené 1,5 násobkom základnej mzdy (minimálne 16,50 USD na hodinu),
 • krásne červená lifeguard mikina po skončení kurzu plavčíka,
 • garancia vrátenia peňazí, ak nevycestuješ do USA,
 • americký lektor na kurze plavčíka,
 • spolupráca s agentúrou Smaller Earth, ktorá zabezpečuje spoľahlivý proces získania víz, letenky a poistenia do USA,
 • počas leta sa nudiť nebudeš, lebo organizujeme viacero podujatí pre našich študentov (Lifeguard Olympics, Baseball game, trip do Ocean City, Post-season party a pod.).