Referencie - Šimon Mikluš

Šimon Mikluš Leto 2022

Ahojte budúci plavčíci,

moje meno je Šimon, mám 21 rokov a už ako malý chlapec som túžil vidieť Ameriku naživo (nie iba z filmov či rozprávania mojich blízkych, ktorí tam žijú). Nakoľko som vedel, že život v Amerike nieje úplne najlacnejší a že moje zárobky z brigád popri štúdiu by stačili navštíviť USA tak akurát na „otočku a späť“ začal som si viac hľadať informácie a možnosti ako legálne a počas letných prázdnin do tejto krajiny vycestovať, čo to si zarobiť a hlavne precestovať tie najzaujímavejšie miesta Ameriky.

Voľba bola hneď jasná a tým bol kultúrno – výmenný program „work and travel“. No nakoľko som sa o tomto programe dozvedel ako študent strednej školy, ostal som mierne sklamaný z toho, že zúčastniť sa ho môžem iba ako študent denného štúdia na vysokej škole. A tak som čakal a dočkal som sa! V zime roku 2021 sme sa s ďalšími 4 kamarátmi rozhodli, že sa zaregistrujeme v agentúre Premier Aquatics, a že vycestujeme do Ameriky ako plavčíci. O tejto agentúre sme sa dozvedeli vďaka skvelým recenziám ich bývalých klientov (plavčíkov) a veľmi dostupným poplatkom. Výber agentúry bol jasný a už po prvom telefonáte s Dominikou z nás opadol absolútne všetok stres z tkz. „vybavovačiek“. Počas tohto telefonátu sme mali možnosť presvedčiť sa, že Premier Aquatics sú seriózna a profesionálna spoločnosť. Do Ameriky sme teda prileteli 27.5.2022, výhradne za asistencie Matúša a Dominiky, ktorí nám pomohli absolvovať všetky potrebné postupy akými sú napríklad vyplnenia všemožných amerických formulárov pred odletom, teda začiatkom plavčíckej sezóny.

Práca plavčíka bola po pár dňoch zvykania si na novú kultúru oddychom a tak sme sa začali pomaly ale iste sústrediť na tú druhú, podľa mňa najzaujímavejšiu časť programu a tou bolo cestovanie. Na výber sme mali z viacerých variant - mohli sme si zakúpiť výletnú plavbu a preplávať tak napríklad ostrovy Karibiku, alebo si kúpiť letenky na Hawaii, poprípade na Kubu a tam zažiť tkz. „expedičnú výpravu“. My sme si ale vybrali starú dobrú klasiku a tou bol roadtrip po západnom pobreží USA. No ešte predtým než sme sa vybrali na západ sme navštívili mestá ako New York a New Jersey, z ktorého sme priamo leteli na spomínaný západ rovno do LAX (letisko v LA). Na západ sme mali vyčlenených 10 dní počas ktorých sme stihli obehať miesta ako napríklad: Joshua Tree National Park v Californii (CA), Grand Canyon v Arizóne, Horseshoee Band a Lake Powell v štáte Utah, v ten istý deň aj Zion National Park, ktorý bol po ceste do Las Vegas v štáte Nevada, v ktorom sme sa večer vybrali „gembliť“ do tých najznámejších kasín akými sú napríklad kasína v Bellagio hotely alebo kasíno v Ceasar Palace. Po tomto náročnom dni sme si na ďalší deň spravili oddychovú celodennú jazdu späť do CA, kde sme mali v pláne straviť posledných 5 dní a počas tejto cesty sme sa zastavili „iba“ v Údoli smrti (Death Valley National Park), kde sme žiaľ najvyššiu nameranú teplotu na svete (+52 stupňov) nezažili na vlastnej koži. V CA sme si to ďalšie dni namierili na tie najznámejšie miesta akými sú Malibu, Santa Monica beach a Venice beach, Hollywood Sign, Orange County a pod. Roadtrip sme ukončili neďaleko mesta San Diego surfovaním a konštatovaním, že keby sme vedeli skôr, tak v San Diegu strávime omnoho viac času kvôli jedinečnej atmosfére, ktorú sa opísať slovami jednoducho nedá. Počas týchto 10 dní sme najazdili viac ako 3000 míľ (4500km), prešli 4 štáty USA. videli tie najkrajšie scenérie americkej prírody, spali v minimálne 7 hoteloch. pretankovali viac než 100 gallónov benzínu a ešte aj ušetrili nejaký ten dolár aby bolo z čoho žiť počas blížiacich sa semestrov :-).

Táto americká skúsenosť vo mne zanechala len tie najlepšie pocity a spomienky, a zároveň verím, že sa do Ameriky dostanem opäť, podľa možnosti čo najskôr ako to len pôjde. Ďakujem Premier Aquatics za celú sezónu počas leta 2022.


Všetky referencie

Povedz nám svoj príbeh!

Máš k letu v USA tiež čo svetu povedať? My myslíme, že určite áno! Zanechaj budúcim študentom, ktorí sa rozhodujú vycestovať odkaz. Inšpiruj, influencni, podpor ich! Napíš nám, ako sa v tom JúEsEj počas leta páčilo Tebe. A naozaj nič nevynechaj, nech vedia čo môžu od leta v Premier Aquatics očakávať #keepitreal. Pokiaľ bude tvoj príbeh fakt super, určite ťa odmeníme!

 info@premieraquatics.sk