Letenky, poistenie a víza

Letenky do USA

Ak chceš ísť do USA, predpokladáme, že tam nepôjdeš loďou. Letenku si študenti štandardne kupujú počas februára až marca (keď spravia kurz plavčíka), ale môžeš si ju kúpiť kľudne aj skôr, pokiaľ sa neobávaš plávania a angličtiny. Na kúpu letenky existuje viacero možností - odporúčame ti preskúmať letenky napríklad cez Pelikán, Orbitz alebo Sky Scanner. Následne sa informuj vo svojej agentúre Smaller Earth, aké letenky ti vedia ponúknuť oni a aké ďalšie výhody ti ponúkajú - štandardne ti vybavia lepšie možnosti prebookovania, zdarma batožinu navyše a vedia ti rýchlejšie pomôcť v krízových situáciach. Konečné rozhodnutie o kúpe letenky je však, samozrejme, len a len na tebe. Za kúpu letenky mimo Work and Travel agentúry Smaller Earth neplatíš žiadne poplatky navyše.

Zamestnávateľ ťa vyzdvihne na letisku Washington Dulles International (kód letiska IAD) alebo Washington Ronald Reagan (kód letiska DCA). Neodporúčame kupovať si letenku s príletom do iných miest, pretože sa budeš musieť na svoj apartmán dopraviť sám/sama a na vlastné náklady ...

Cestovné poistenie

Ako účastník programu Work and Travel USA musíš mať zakúpené cestovné poistenie počas celého tvojho pobytu v USA. V našej partnerskej agentúre Smaller Earth máš v cene programového poplatku zahrnuté aj poistenie na 90 dní a ak budeš v USA dlhšie, pár dolárov si doplatíš. Pre presnú výšku všetkých nákladov spojených s vycestovaním do USA pozri sekciu poplatky. Po nezáväznej a bezplatnej registrácii si s tebou prejdeme všetky tvoje otázky, takže ak ti bude niečo ohľadom poistenia nejasné, neváhaj sa nás pýtať.

Víza do USA

Áno, ako Lifegaurd Premier Aquatics a zároveň aj účastník programu Work and Travel USA budeš musieť prejsť vízovým pohovorom na ambasáde. Nie je to ale nič strašidelné a navyše konzul je úplne normálny človek ako si ty. Napríklad od roku 2017 do 2020 bol u nás v Bratislave konzulom veľký pohoďák Matt, ktorého sme pre teba vyspovedali - prečítaj si Interview s americkým konzulom Mattom (časť 1) a Interview s americkým konzulom Mattom (časť 2). Vízový pohovor nie je nič zložité a na jeho zvládnutie stačí základná znalosť angličtiny. Všetky potrebné informácie o pohovoroch na ambasáde si povieme počas prípravy na kurz plavčíka v Banskej Štiavnici. Neváhaj nás kontaktovať a zodpovieme ti všetky otázky súvisiace s priebehom vybavovania pracovného povolenia DS-2019, získania víz do USA a akékoľvek ďalšie otázky.

Ešte stále váhaš a hľadáš dôvody, prečo NEvycestovať? Tak skús pozrieť interview s našimi plavčíkmi Šimonom a Laurou nižšie. Alebo pozri náš YOUTUBE kanál a zisti viac :-)