Pre rodičov

KTO SME?

Milí rodičia, vieme si predstaviť, že je pre Vás stresujúce poslať Vaše dieťa na celé leto do Ameriky a neustále správy o podvodoch pri sprostredkovaní práce Vaše pocity určite utvrdzujú. Preto sme sa rozhodli, že Vám venujeme nasledujúce slová, aby sme Vás uistili, že zamestnávateľ Premier Aquatics Inc. je tá najlepšia, ktorú si Vaše dieťa môže vybrať. Pôsobíme na trhu už desiaty rok a naše osobné skúsenosti s prácou v USA nám umožňujú najlepšie poradiť plavčíkom pred, počas a po návrate z USA (pozrite aj naše referencie od študentov za posledných 12 rokov - stačí kliknúť TU). Okrem toho, našim priamym partnerom je agentúra Smaller Earth, ktorá pôsobí na trhu viac ako 20 rokov a na Slovensku viac ako 10 rokov, a tak máte záruku, že za Vaše peniaze dostanete sľúbené služby. Pre záujemcov o prácu plavčíka máme v ponuke J1 víza (určené pre denných študentov VŠ), ktoré oprávňujú Vaše dieťa v USA legálne pracovať a cestovať. Získať J1 víza a vycestovať tak na program Work and Travel USA je jedinečná príležitosť pre Vaše dieťa precestovať Spojené štáty, zlepšiť si angličtinu a zažiť nezabudnuteľné leto! Drvivá väčšina našich plavčíkov sa do USA vracia (počas štúdia na VŠ) aj niekoľkokrát.

ZA ČO PLATÍTE?

U nás neplatíte žiadny registračný poplatok a ani poplatok za sprostredkovanie práce. Jediný poplatok, ktorý sa u nás platí, je poplatok za kurz plavčíka 300 USD, z ktorého zamestnávateľ časť nákladov vo výške 150 USD na konci leta kompenzuje vo forme dodatočného bonusu (viac info v časti Poplatky). Ostatné poplatky, ktoré sú nevyhnutné na vycestovanie do USA (letenka, cestovné poistenie, vízový poplatok, poplatok za pracovné povolenie a pod.) sa platia v agentúre Smaller Earth, ktorá pre Vaše dieťa zabezpečí celý „byrokratický“ proces, ktorý je spojený s vycestovaním do USA. Všetky poplatky spojené s vycestovaním do USA (teda aj poplatky v agentúre Smaller Earthnájdete TU. Počas leta neplatíte nám a ani Smaller Earth žiadne ďalšie poplatky a v USA bude Vaše dieťa platiť iba poplatok za ubytovanie (strháva ho zamestnávateľ až z výplaty v USA) a musí počítať s výdavkami na stravu (každý apartmán je zariadený a má aj kuchyňu, takže je možné si variť). 

AKO TO CELÉ PREBIEHA?

Aby Vaše dieťa mohlo vycestovať do USA, je potrebné absolvovať proces jednotlivých krokov. Prvým krokom je bezplatné registrovanie sa na našej stránke, následne záujemcu (Vaše dieťa) kontaktujeme a poskytneme potrebné informácie telefonicky alebo osobne. Ak sa záujemca rozhodne, že do USA pôjde cez nás, nasleduje osobný pohovor s budúcim zamestnávateľom. Americká firma, s ktorou spolupracujeme, príde na Slovensko a záujemca sa s jej predstaviteľmi stretne osobne počas prípravy na kurz plavčíka. Pre úspešné absolvovanie pohovoru je potrebné ovládať základné znalosti angličtiny. Netreba sa pohovoru obávať, veď do USA idú mnohí práve kvôli zlepšeniu angličtiny, s čím zamestnávatelia aj počítajú. Dávame do pozornosti našu garanciu vrátenia peňazí, a teda v prípade, že Vaše dieťa neprejde pohovorom so zamestnávateľom alebo nezvládne prípravu na kurz plavčíka alebo nevycestuje do USA kvôli závažným rodinným/zdravotným dôvodom alebo nedostane víza do USA alebo sa do USA nebude dať vycestovať kvôli COVIDu, vrátime mu 100 % poplatku za kurz plavčíka (čo je jediný poplatok, ktorý sa u nás platí pred vycestovaním a počas leta sa strháva iba poplatok za ubytovanie). Pre viac informácii o garancii vrátenia peňazí kliknite TUPre viac informácií o všetkých poplatkoch kliknite TU. Pre viac informácii o pracovných podmienkach kiknite TU.

Po absolvovaní pohovoru so zamestnávateľom (prebieha online) nasleduje príprava na kurz plavčíka, ktorý celý zabezpečujeme my za pomoci amerických lektorov. Počas tejto prípravy sa budúci plavčíci naučia ako poskytnúť prvú pomoc, základné záchranné techniky, technické informácie o bazénoch a pod. Následne získajú, po jednoduchom preskúšaní v USA, certifikát od American Red Cross s platnosťou 2 roky. Plavecké zručnosti sú potrebné, ale pre plavecký test (3 x 100 metrov) nie je stanovený časový limit. Plavecký test v minulom roku úspešne zvládli takmer všetci naši klienti. Okrem certifikátu plavčíka od Amerického červeného kríža získajú naši študenti aj neoceniteľné životné skúsenosti – ako poskytnúť prvú pomoc, techniky oživovania a už počas prípravy na kurz plavčíka si začínajú zlepšovať svoju angličtinu (príprava na kurz plavčíka je vedená v anglickom jazyku za účasti 2 lektorov z USA a jedného zo Slovenska).

Po absolvovaní prípravy na kurz plavčíka je potrebné získať víza na ambasáde, kde idú naši klienti po skupinkách a absolvujú rozhovor s pracovníkom ambasády. Po získaní víz nasleduje zakúpenie letenky a poistenia. Celý proces získania víz, zakúpenia letenky a poistenia zabezpečuje náš partner Smaller Earth. Začiatočné náklady sú vyššie, ale platia sa postupne a študenti si ich zarobia späť (samozrejme všetko záleži aj na študentoch - ako budú hospodáriť so zárobkom v USA ... ).

Pred cestou do USA plavčíkov pravidelne informujeme, aby na nič nezabudli, čo je dôležité si so sebou zobrať, čo je potrebné vybaviť po príchode do USA a pod. Všetkých našich plavčíkov na letisku čaká zamestnanec americkej firmy, čo je ďalšia výhoda, ktorú si mnohí neuvedomujú. Zamestnanec americkej firmy odvezie všetkých našich klientov na zariadený apartmán. Apartmán je vybavený základnými príslušenstvom na varenie (taniere, príbory, hrnce, chladnička, varná doska, rúra na pečenie), vybavenou obývačkou (gauč, stôl, stoličky) a posteľami (bez vankúša a periny) – nie nafukovacími matracmi, ale posteľou s pružinovým matracom. Lokalita apartmánov je v okruhu do 100 kilometrov od hlavného mesta USA – Washingtonu, D.C. a lokalita bazénov, kde plavčíci pracujú, je zvyčajne do 5 kilometrov od apartmánu (pričom maximálna vzdialenosť je 6 míľ = 9,6 km). Plavčíci dochádzajú do práce na bicykli, ktorí si zakúpia po prílete do USA.

Okrem toho, že máme dlhoročné skúsenosti s americkým zamestnávateľom, je pravdepodobné, že jeden z našich zamestnancov bude prítomný v USA počas leta (tak ako tomu bolo aj počas leta 2013, 2015, 2019, 2022 a 2023) a bude k dispozícii našim klientom podľa potreby.

Z našej strany Vám vieme garantovať maximálny štandard služiebnonstop asistenciu počas pobytu v USA a pracovnú zmluvu s garantovanými podmienkami. Spolupracujeme len s overeným zamestnávateľom a preto vieme, že všetky podmienky pracovnej zmluvy budú dodržané. V prípade núdze je nonstop v USA k dispozícii aj tzv. sponzor (organizácia, ktorá dohliada na program Work and Travel USA a ktorá vydáva pracovné povolenie a zároveň prevádzkuje nonstop emergency asistenciu pre prípad núdze), takže sa naozaj nie je treba obávať, že by v prípade núdze, nemal kto Vášmu dieťaťu pomôcť okamžite!

Veríme, že sme Vám poskytli základné informácie - samozrejme, ide len o stručný popis, ktorý približuje našu činnosť. Na akékoľvek otázky Vám s radosťou odpovieme. Neváhajte nás kontaktovať.

Možno Vám pri rozhodovaní pomôžu referencie od našich klientov - študentov z predchádzajúcich rokov (TU) alebo pozrite aj videá na našom Youtube channel (TU).

S pozdravom,
Ing. Matúš Grega, PhD.
Director of Recruiting
Premier Aquatics ČeskoSlovensko