Referencie - Laci Žember

Laci Žember Leto 2018, 2019 a 2022

Za svoj študentský život som v USA strávil tri letá. Vďaka programu Work and Travel, a vďaka Premier Aquatics, ktorý bol pre mňa zamestnávateľom number one. Preto som sa neváhal vrátiť zakaždým pracovať práve na ich bazény. Po dvojročnej COVID prestávke bolo leto 2022 mojím posledným. Dnes som absolventom a rád sa podelím o moje skúsenosti z USA.

Som skvelý príklad študenta, ktorý mal slabú angličtinu (nečakane, po 4 rokoch čisto iba nemčiny na škole) a nemal nikoho, kto by do toho šiel so mnou. Napriek tomu som sa nenechal odradiť. V Premier Aquatics mi boli vždy nápomocní (pozdravujem Matúša a Dominiku) a koniec koncov, všetky tie "papierovačky" skutočne stáli za to. Dnes môžem povedať našu obľúbenú vetu: "Bolo to najlepšie rozhodnutie!" - pretože skutočne bolo. Prečo? Plynulá angličtina, množstvo skvelých priateľov po celom svete, spoznanie nových kultúr a mentalít, precestovanie kusu sveta, spestrenie životopisu a mnoho, mnoho ďalšieho.

Work: Práca plavčíka vie byť niekedy skutočne drina, možno stereotyp. Niektoré bazény sú každý deň plné rodín s deťmi, niektoré možno navštívi za celý deň len pár dôchodcov. Bazény, kde som pracoval ja ako pool manager boli skoro vždy busy (našťastie existuje dážď a búrka, haha). Niektoré horúce dni a vysoká vlhkosť však dokážu človeka zničiť viac ako samotná práca. Extrémne nás preto tešilo, keď návštevníci bazéna ocenili prácu plavčíkov. Okrem vďaky nám často priniesli pizzu alebo nejaký snack. To ako vyzerá bežný deň plavčíka, aké sú jeho povinnosti, starosti a radosti ti v Premier Aquatics určite vysvetlia. :) Taktiež ti ukážu, že počas dní voľna vieš taktiež navštíviť plno zaujímavých miest. My sme si každý dayoff požičali auto a okrem DC navštívili Philadelphiu, Shenandoah, zábavné parky, Great falls, Ocean City a mnoho ďalších krásnych miest. BTW ak budeš mať šťastie, na niektoré miesta ťa vezme počas leta aj Premier Aquatics.

Travel: Po 3 mesiacoch práce na bazéne bolo na čase si tie zarobené peniaze poriadne užiť.
Prvý rok som mal možnosť navštíviť v Miami, Bahamy, Kubu, Belize, Mexiko, New York. Ďalší rok to bol West Coast. Od Las Vegas cez krásne parky, cez veľké mestá až po juh Californie. No a posledný rok sme boli pozrieť Niagarské vodopády, zašli sme do Kanady, a trip som z Miami zakončil výletnou loďou na ostrovy v južnom karibiku - Aruba, Bonaire, Curacao.
Tieto zážitky budú rovnako v mojej pamäti dokonca života... Zoskok z lietadla v San Diegu, kajakovanie v Mexiku alebo jazdenie na buggy-nách v Bonaire... To človek nedokáže slovami opísať a preto to musí sám zažiť! A to je presne to, čím by som to zakončil. Musíš to zažiť!

Veľa šťastia na tvojej ceste za svojím americkým snom!

Laci

Všetky referencie

Povedz nám svoj príbeh!

Máš k letu v USA tiež čo svetu povedať? My myslíme, že určite áno! Zanechaj budúcim študentom, ktorí sa rozhodujú vycestovať odkaz. Inšpiruj, influencni, podpor ich! Napíš nám, ako sa v tom JúEsEj počas leta páčilo Tebe. A naozaj nič nevynechaj, nech vedia čo môžu od leta v Premier Aquatics očakávať #keepitreal. Pokiaľ bude tvoj príbeh fakt super, určite ťa odmeníme!

 info@premieraquatics.sk