Naspäť

Najlepšie tipy na nakupovanie vo Washingtone D.C. a okolí!

V Amerike sa nakupuje trošku inak ako sme zvyknutí my na Slovensku. Určite si už počul heslo „náš zákazník, náš pán“, a my ti prezradíme, že v Amerike to platí na 120%. Vytvorili sme pre teba zoznam, kde môžeš zájsť na svoje najlepšie nákupy, ak svoje leto tráviš v metropolitnej oblasti Washingtonu D.C.

Naše tipy rozdelíme na dve skupiny, a každá z nich každá má svoje výhody aj nevýhody. Čo je potrebné o nakupovaní v USA vedieť je, že v obchodoch sú zľavy VŽDY. A stále. Produkty v zľave sa stále menia a točia, a preto, čo nie je v zľave dnes, bude v zľave zajtra.1.     Outlety

Asi všetci vieme, ako také outletové centrum vyzerá. A pokiaľ nie, pri každom jednom sme uviedli aj jeho oficiálny web, kde ho môžeš preskúmať. Pred návštevou outletu odporúčame pozrieť si zoznam značiek, ktoré sa v tom-ktorom outlete predávajú a podľa toho sa vieš rozhodnúť, či ti stojí za návštevu. Výhodou outletov je ľahká dostupnosť značiek, ktoré si pre ich vysokú cenu štandardne nekúpime. Naopak  v outletoch idú do predaja len vybrané kolekcie, a tak tam tie najnovšie trendy kúsky nemusíš nikdy vôbec nájsť.


-    Leesburg Premium Outlets (Leesburg, VA)

Pokiaľ bývaš v blízkosti Leesburgu vo Virginii, toto miesto musíš určite aspoň raz navštíviť. V outlete sa predáva viac ako 100 známych značiek ako Abercrombie & Fitch, Adidas, Gap, Guess alebo Michael Kors. Leesburg sa nachádza asi 35 míľ od D.C. a z blízkych  miest sa do outletu dostaneš autobusom (zo Sterlingu ide autobus za 2 USD priamo z Dulles Town Center). A ak sa do outletu chystáš zo vzdialenejších miest, zostáva ti Uber alebo,  požičať si auto.

Malý tip: Pod značkou Premium Outlets, ich nájdeš vo verzii South a North aj v Las Vegas. Tak keď sa ti podarí v kasíne vyhrať tučný šek, už vieš, kde ho môžeš ísť minúť :-).

-    Potomac Mills (Woodbridge, VA)

Medzi študentami veľmi populárny outlet. Sám developer deklaruje, že je najväčší vo Virgínii, čo môžeme ťažko posúdiť, no bezpochyby sa k tým najväčším zaraďuje :-)

-       Tanger Outlets (National Harbor, MD)

Tak isto ide o sieť outletov naprieč celým východným pobrežím vrátane dvoch v New Yorku. Ak sa počas day off rozhodneš ísť na výlet do National Harbor v Marylande, zastav sa v Tanger Outlets, ktorý je necelých 10 minút jazdy autom z prístavu. Veľký výber značiek, avšak tu dvojnásobne platí, že si treba vopred pozrieť zoznam tých, ktoré sú pre teba zaujímavé.

-    Marshalls, ROSS, TJ´ Maxx

V tomto prípade nejde o konkrétne obchodné centrá, ale o celú sieť samostatných predajní pod značkami TJ' MAXX, Marshalls alebo ROSS – „dress for less“, v ktorých nakúpiš naprieč celou Amerikou. Sú to outlety v pravom slova zmysle. Pod jednou strechou sa tu predáva vyradené oblečenie,topánky, kabelky, kozmetika, doplnky do domácnosti, a všeličo iné, čo nespĺňa kvalitatívnu triedu pre predaj v oficiálnych značkových obchodoch, alebo sú to staré kolekcie, ktoré už značky vyradili z predaja. A pritom je to stále originál. Dostaneš sa tak ku kúskom ako napríklad Nike, Under Armour, Calvin Klein alebo Guess za smiešnu sumu.

Najväčšia nevýhoda týchto predajní je, že na ne musíš mať tak trochu náladu :-). Priestor je obrovský, a na jednom mieste je tona oblečenia a topánok všetkých značiek a veľkostí,  cez ktorú sa musíš prehrabať, kým tam nájdeš niečo, čo ti naozaj sadne.

A ešte jeden malý tip: v TJ MAXX môžete v Amerike nakupovať aj online!2.     Nákupné centrá

Presne také nákupné centrá aké poznáš z amerických filmov. Ceny v nich sa síce tým outletovým nevyrovnajú, no za to ponuka je veľmi široká. Tu je zoznam tých najväčších, ktoré budeš mať po blízku, v ktorých sa stále dá super nakúpiť:


-    Tysons Corner Center (Tysons)

Rovnomenná zastávka metra „Tysons Corner“ na začiatku striebornej linky metra ako tretia zastávka od začiatočnej Wiehle-Reston East. Už po výstupe z metra ste v Tysons Corner Center. Je to veľká sústava business centra, reštaurácií, fast foodov, reštaurácií, kina a samotného nákúpného centra. Za nás je v tomto zozname právom na prvom mieste!

-    Fashion Centre at Pentagon City

Ako názov napovedá  Fashion Centre at Pentagon City, alebo Pentagon City Mall je obchodné centrum v Pentagone. Ľahko sa tam dostaneš metrom žltou a modrou linkou na zástavku  „Pentagon City“.

-    Dulles town center (Sterling)

Ak svoje leto netráviš zrovna v centre D.C., ale bývaš viac smerom na západ, určite oceníš Dulles town shopping centrum. Nakupovať sa dá skrátka všade! Do Sterlingu, a tak ani do Dulles town center metro bohužiaľ  zatiaľ nevedie, ale môžete sa tam dostať autobusom, klasicky na bicykli alebo Uberom.

     -     Fair Oaks Mall (Fairfax)

           Pokiaľ bývaš v okolí Fairfaxu, tento tip je práve pre teba!

Samozrejme svoju obľúbenú značku vieš vždy nakúpiť aj online, takže nech už sa rozhodneš akokoľvek, prajeme úspešné nákupy :-)

A ak nechceš zmeškať pravidelnú dávku amerických noviniek, určite sa pridaj do nášho newslettra, a my ti každý mesiac budeme posielať pravidelnú dávku nových informácií.