Naspäť

Ako ušetriť pri cestovaní v USA

Prinášame Ti sumár zľavových linkov a odporúčaní na ubytovanie, prenájom auta, taxi apps a prevod peňazí. Uvedené zľavy sú univerzálne (ak budeš platiť za niektorú zo služieb v dolároch, eurová zľava sa Ti automatický prepočíta a naopak). Zároveň nás prosím kontaktuj, pokiaľ by niektorá zľava už nebola aktuálna alebo nefungovala.

Ubytovanie

Počas cestovanie niekde spať musíš a v aute to nie je zrovna moc pohodlné (a dokonca ani legálne). Ak chceš ušetriť, môžeš využiť jeden z linkov uvedených nižšie.

A)    Airbnb – zľavový link na 30 Eur TU

Cez Airbnb prenajímajú svoje byty, izby alebo domy väčšinou lokálni domáci a je možné nájsť ubytovanie v samom centre mesta za veľmi dobrý peniaz. Sám som Airbnb niekoľkokrát vyskúšal a ako najväčšiu výhodu by som uviedol lepšie ceny, ako v hoteloch, najmä ak ide o top lokality ako centrum mesta.

Nevýhodou Airbnb je, že check-in a check-out je niekedy náročnejší, keďže musíš čakať na „domáceho“ (česť výnimkám) a jednoducho nie je to tak pohodlné, ako v štandardných hoteloch s recepciou.

Ak chceš vyskúšať Airbnb (čo určite odporúčam), tak môžeš využiť TENTO LINK a na prvý pobyt po registrácii nového užívateľa získaš zľavu 30 Eur.

B)    Booking.com – zľava 10 % z ceny pobytu TU

Asi nemá zmysel predstavovať stránku Booking.com, keďže ide o jednu z najväčších rezervačných stránok na svete. V skratke, ak si chceš rezervovať hotel / motel, tak tu si na správnom mieste. Ak budeš mať auto, možno stojí za úvahu nájsť si radšej lacný motel na okraji mesta a netlačiť sa niekde do centra.

TÝMTO LINKOM získaš zľavu 10 % z ceny ubytovania, ktorá Ti bude vrátená do 30-60 dní po skončení Tvojho pobytu.

C)    Priceline.com – ubytovanie v hoteloch za super cenu

Síce tu neuvádzam žiadny zľavový link, ale dávam do pozornosti tzv. „Express Deals“ na stránke Priceline.com. O čo ide? Niektoré (najmä drahšie) hotely nechcú oficiálne ponúkať zľavnené ceny a tak sú ich ponuky na priceline.com uvedené ako „tajné“ – čiže počas rezervácie pobytu nevieš názov hotela, ale iba lokalitu a počet hviezdičiek. Konkrétny názov hotela sa dozvieš až po rezervácii. Vyskúšal som, ušetril som a bola to celkom zábava. Zvyčajne sa dá ušetriť 10 až 50 % zo štandardnej ceny v porovnaní s booking.com.

D)    Couchsurfing.com – pre dobrodruhov

Ak sa nebojíš spoznávať nových ľudí, nie si náročný a chceš ušetriť, tak couchsurfing je tu pre Teba. Väčšinou zdarma ubytko na gauči u ľudí po celom svete, resp. za minimálny poplatok. Okrem lacného ubytka Ti môže domáci urobiť sprievodcu po okolí. Odporúčam.

Požičanie auta

Cestovania v USA bez auta je ako plávanie v bazéne bez vody. Pôjde to len veľmi ťažko.

A)    Turo.com – zľavový link na 25 USD nájdeš TU

Turo.com funguje na rovnakom princípe ako Airbnb. V skratke -  bežní ľudia požičiavajú svoje autá iným. Najväčšou výhodou je pri tomto spôsobe jednoznačne cena, ktorá je o 20 až 50 % nižšia ako pri štandardnom prenájme cez požičovňu. Nevýhodou je nižší komfort – preberanie a odovzdanie auta musíš dohodnúť priamo s majiteľom a v prípade poruchy Ti auto nevymenia v hociktorej pobočke, pretože žiadna nie je.

Turo.com som využil iba raz, ale bol som s ním (a najmä cenou auta) veľmi spokojný. Auto som vyberal aj podľa hodnotenia, aké mal jeho majiteľ a prevzatie + vrátenie auta prebehli hladko, dokonca ma majiteľ auta po jeho odovzdaní zaviezol, kam som potreboval.

TÝMTO LINKOM získaš zľavu 25 USD na prvý prenájom po registrácii.

B)    Rentalcars.com – najlepšie ceny za štandardný prenájom auta

Síce neponúkam zľavový link, ale pred požičaním auta si over cenu aj na rentalcars.com, kde majú väčšinou najlepšie ceny na požičanie auta cez požičovňu. Auto som si v USA požičiaval viac ako 5x a vždy som našiel najlepšiu cenu (okrem Turo.com) práve na rentalcars.com.

Rentalcars.com je vlastnená rovnakou spoločnosťou ako Booking.com a ide o jeden z najväčších portálov ponúkajúcich prenájom automobilov (asi preto majú aj najlepšie ceny od požičovní). Sám som viackrát rentalcars.com vyskúšal a môžem len odporúčať. Dopredu si len pozri „insurance policy“ (koľko je spoluúčasť v prípade poškodenia alebo krádeže) a taktiež rating požičovne.

Taxi app-ky

UBER: ak sa zaregistruješ s kódom „matusg11ue“ alebo cez TENTO LINK, tak tvoja prvá jazda bude zdarma.

LYFT: skús využiť kód „MATUS83762“ a pri prvej registrácii do Lyft by si mal(a) získať zľavu 3 až 5 Eur.

BOLT (asi dostupné iba v EÚ): pri prvej registrácii s kódom „W7J61“ získaš zdarma jazdu v hodnote 5 Eur.

Prevod peňazí na Slovensko

Ak Ti po cestovaní (alebo aj pred ním?) ostanú nejaké doláre navyše, nedrž ich v ponožke, ale pošli si ich na svoj účet na Slovensku. Je to jednoduché a lacné, najmä ak na posielanie využiješ Transferwise, ktorý som viackrát využil aj ja a mám s ním len pozitívne skúsenosti.

Ak navyše použíješ TENTO LINK, získaš prvý prevod do výšky 650 USD úplne zdarma. Je to fakt jednoduché, bezpečné a overené.

Peniaze si môžeš poslať aj štandardným bankovým prevodom z US banky na Tvoj SK bankový účet, ale budeš k tomu potrebovať kopu údajov a zaplatíš bankový poplatok vo výške 30 až 50 USD, v závislosti od konkrétnej banky. 

 

Prajem Ti krásne cestovanie,
Matúš Grega - Premier Aquatics ČeskoSlovensko
+421 905 750 626
group I facebook I instagram I youtube kontakty