Naspäť

Ako si vybrať správnu SIM kartu v USA?

Chystáš sa na Work & Travel do Ameriky a obávaš sa ako zostaneš v spojení so svetom? Pozri si náš prehľadný zoznam SIM kariet, z ktorého si bezpochyby vyberieš to pravé pre teba!

Akú SIM kartu potrebuješ?

Voľba SIM karty je veľmi individuálna záležitosť. Záleží od množstva dát alebo minút, ktoré potrebuješ, od dĺžky obdobia na aké kartu potrebuješ, od požadovaného začiatku platnosti karty, alebo nakoniec rozhodne pokrytie siete v oblasti v ktorej sa SIMku chystáš používať.

Stále sa nájdu študenti, ktorí sa rozhodnú si žiadnu SIMku nezakúpiť. Pretože buď majú internet na ubytku alebo v práci, chytajú sieť na verejných wi-fi, napríklad vo Wallmarte, Starbuckse a v iných kaviarniach, alebo jednoducho nepotrebujú v USA telefonovať. Alebo len chcú vyskúšať digitálny detox? :-)

V každom prípade v dnešnej online dobe je viac než pohodlné mať neustále k dispozícii internet a možnosť telefonovať. Či už keď si potrebuješ nájsť najbližšiu autobusovú zastávku, nutne si zavolať Uber, alebo zavolať svojmu supervízorovi či spolubývajúcim pri neočakávaných situáciách, v ktorých potrebuješ pomôcť alebo poradiť. Alebo potrebuješ SIMku po prílete, či už na kontakt so zamestnávateľom, na navigáciu na miesto ubytovania, alebo potrebuješ dať vedieť domov, že tvoje lietadlo bezpečne pristálo a ty si v pohode.

Akú SIM kartu kúpiť?


1. J-1 SIM

Ideálna pre J-1 študentov, ktorí hľadajú stabilný internet na celú dobu pobytu v USA. Karta funguje pod GSM T-mobile sieťou a ich pokrytie si vieš overiť kliknutím tu.

Zakúpiť si aktuálne môžeš neobmedzený balík za 45 USD mesačne. Zahŕňa to neobmedzené hovory a SMS vrámci USA, neobmedzené medzinárodné SMS, a aj neobmedzené dáta.
SIM kartu si od nás dostal na kurze plavčíka, alebo si ju vieš kedykoľvek objednať s doručením domov zadarmo. Všetky informácie, a možnosť objednania nájdeš na ich oficiálnom webe.

Výhody:

 • Aktivácia vopred – kartu si aktivuješ v pohodlí domova k tebou určenému dátumu (napr. deň príletu) a tak si v spojení so svetom v momente ako pristaneš v USA

 • Či už sa rozhodneš kartu používať mesiac, dva, alebo štyri – zostáva ti rovnaké telefónne číslo po celú dobu používania

 • Customer service – pokiaľ potrebuješ poradiť s platbou, programom, alebo pri problémoch s pokrytím, štandardne dostaneš adekvátnu pomoc

 • Stabilné pripojenie (vrámci pokrytia)

 • Unlimited plan za veľmi výhodnú cenu

 • Možnosť zdieľať hotspot na 10 GB

Nevýhody:


 • Aktivačný poplatok – jednorázový poplatok 10 USD potrebný uhradiť pri aktivácii karty

2. MINT mobile

Mint mobile funguje na GSM sieti Tmobile a AT&T a ich pokrytie si vieš overiť kliknutím tu.

Pokiaľ hľadáš program na väčšinu tvojho Work&Travel pobytu a nepotrebuješ k životu kopu dát, toto je pre teba správna voľba. SIMku si kupuješ s (minimálne) trojmesačným plánom, ktorý celý uhradíš vopred a potom ho už len využívaš po stanovenú dobu.

V sekcii „shop plans“ nájdeš pre nových zákaznikov ich výhodné trojmesačné programy, ktoré sú pre program Work&Travel ako stvorenéOkrem predplateného internetu máš v cene samozrejme neobmedzené hovory a SMS vrámci USA.

Z oficiálnej stránky nie je možné objednať kartu mimo USA. A tak sa k nej dostaneš až po príchode do štátov, čo môže byť mierna nevýhoda pokiaľ spojenie potrebuješ ihneď. Pre objednanie a oficálny web klikaj sem.


Pozor novinka! Po novom si môžeš MINT mobile SIM kúpiť už aj ako eSIM, takže ti karta bude doručená na email.  Vyhneš sa tak čakaniu na poštára, a môžeš sa pripojiť po doručení eSIM na email. Vyzerá to sľubne, avšak osobne zatiaľ vyskúšané nemáme :-) 

Výhody:


 • Cena – v porovnaní s podobnými dátovými balíkmi je cena najvýhodnejšia

 • Stabilné pripojenie (vrámci pokrytia)
 • Dostupná aj vo forme eSIM

Nevýhody:


 •  Doručenie fyzickej karty iba vrámci USA
 • Dĺžka programu je minimálne 3 mesiace, a pokiaľ je tvoj pobyt dlhší, program musíš skombinovať s inými kartami, pokiaľ nemáš záujem SIMku obnovovať na ďalšie obdobie 3, 6 alebo 12 mesiacov (pri predĺžení je ale cena programu už vyššia)

3. T-mobile, AT&T, Verizon

Zastúpenie tradičných operátorov v tomto prehľade má svoje opodstatnenie.

Pokiaľ počas tvojho leta alebo cestovania budeš náhle potrebovať si okamžite zakúpiť dáta alebo volania, nebudeš čakať kým ti príde SIMka poštou, ale vieš ju hneď získať na ktorejkoľvek predajni operátora.

Kúpiť si samostatnú kartu u operátora na jeden mesiac je asi najdrahší variant z uvedených. Cena sa pohybuje okolo 35 - 40 USD za približne 3 GB dát. Operátori ale vedia ponúknuť rôzne rodinné balíky, kde pri väčšom počte získate lepšiu cenu, avšak podmieňujú to napríklad „viazanosťou“ na tri mesiace, alebo podobne. Jednoducho je za tým viac práce sa na predajni zorientovať, a vyjednať výhodnú cenu.

Na druhej strane, tradiční operátori sú jasná voľba aj pre tých, ktorý sa chystajú cestovať, alebo stráviť leto v odľahlejších častiach USA, kde pokrytie viacerých sietí nie je úplná samozrejmosť.

Výhody:


 • Ľahká dostupnosť - k SIM karte sa dostaneš okamžite na predajni, keď ju potrebuješ

 • Široká ponuka programov
 • Vlastné stabilné pokrytie

Nevýhody:

 • Vysoká cena

 • Zložitejšie vybavenie v prípade rodinného účtu – napr. spojenie v rodine vyžaduje platbu z jedného účtu a pod.


4. Ebay, Amazon

Nekonečná studnica všetkých možných aj nemožných SIM kariet.

Okrem veľkých operátorov ako T-moblie, Verizon, AT&T, alebo Sprint, tam nájdeš aj výhodné ponuky od menších predajcov ako napríklad: Simple, H2O, Ultra Mobile, Three alebo Lyca mobile (určite pozri). Niekedy tie karty nemusia fungovať úplne správne, preto odporúčame kupovať buď overené podľa odporúčania od iných študentov, alebo podľa recenzii.

Stačí do vyhľadávania zadať pár kľúčových slov ako napríklad „us simcard“ a môžeš scrollovať v stovkách výsledkov. Väčšinu ti doručia v US zdarma alebo za minimálny poplatok. Poštovné na Slovensko môže byť niekedy drahšie ako karta samotná a tak sa ti to nemusí vôbec oplatiť. A možno natrafíš aj na MINT alebo LYCA mobile SIMku, ktorú ti doručia výhodne už na Slovensko :-)


Výhody:

 • Nekonečný výber SIM kariet s rôznymi programami

 • Ak hľadáš dáta a hovory na krátke obdobie (jeden mesiac)

Nevýhody:

 • Riziko - veľa „fejkových“ kariet v ponuke, ktoré nemusia fungovať správne

 • Stráviš veľa času výberom vhodnej ponuky

 • Zvyčajne drahé poštovné na Slovensko, objednanie až v USA je výhodnejšie, ale musíš čakať na doručenie

5. eSIM

Svet sa digitalizuje, rovnako tak aj SIM karty. My sme vyskúšali aktuálne populárnu Airalo, nájdeš TUZadaj pri kúpe kód DOMINI0791 a získaš zľavu 3 USD na svoju prvú objednávku. Fungovala, a bolo to celé celkom easy. Za najväčšiu nevýhodu považujeme, že je to SIM iba na dáta! Nedostaneš tak miestne telefónne číslo, čo môže byť problém ak si potrebuješ občas zavolať či poslať SMS, alebo aktivovať si účet v aplikáciach ako Lyft, Uber, alebo na obyčajné donášky jedla (typu DoorDash), ktoré vyžadujú overenie cez telefónne číslo. Pri výbere akejkoľvek eSIM preto buď obozretný, či dostaneš aj telefónne číslo, alebo iba dáta! Výhody:

 • Rýchlo dostupná - kúpiš kedykoľvek online, jednoduché dobitie ak potrebuješ viac dát
 • Rôzne balíky za rozumnú cenu

Nevýhody:

 • Aktivácia SIM prebieha cez wifi (ideálne v mieste používania). Odporúčame pripojiť sa rovno na "letiskovej" sieti
 • Niektoré eSIM fungujú iba ako dátové karty, a nedostaneš tak miestne telefónne číslo!
 • Tvoj mobil musí podporvať eSIM karty, skontroluj si pred kúpou

Keď zvažuješ kúpu karty, tak okrem pokrytia siete je dôležité aby bol tvoj mobil kompatibilný s frekvenciami operátora na ktorých SIMka fičí. Zvyčajne je to OK, ale ak si chceš byť 100 % istý, over si to vopred u predajcu karty.

Tak teraz už vieš aké sú tvoje možnosti. Už musíš len zvážiť čo potrebuješ. Ak sa tvoje potreby v priebehu leta menia, môžeš skombinovať viacero operátorov a kariet tak, aby ti to vyhovovalo. Nemusíš sa toho báť. :-)

A ak nechceš zmeškať pravidelnú dávku amerických noviniek, určite sa pridaj do nášho newslettra!