Naspäť

6 dôvodov prečo si vybrať prácu bazénového plavčíka v USA!

Prečo by si do USA mal ísť pracovať ako bazénový plavčík či plavčíčka? Hovoríš si, že tá práca určite nie je pre Teba a navyše s tým nemáš absolútne žiadne skúsenosti? Možno Ťa prekvapí, že práca bazénového plavčíka je jedna z tých najlepších, ktoré v rámci programu Work and Travel USA môžeš mať!

1. Nepotrebuješ žiadne predošlé skúsenosti

Práca bazénového plavčíka je síce zodpovedný job, no nie je to raketová veda. Navyše Ťa pred odchodom do USA riadne vyškolíme ešte doma na Slovensku na kurze plavčíka, tak aby si bol maximálne pripravený. Na našom kurze sa už tradične zúčastňujú aj zástupcovia priamo zo základne Premier Aquatics z USA, takže sa so svojím budúcim amerických zamestnávateľom stretneš osobne ešte tu doma. Ver nám, že nie je veľa zamestnávateľov, ktorý prídu za tebou cez pol sveta, a to už niečo znamená.


2. Easy nenáročný job

Môj turecký spolubývajúci každý večer na otázku "How was your work today?" odpovedal "Easy money". A viete čo? Ono to naozaj tak môžeme povedať :-) 

Sú dni, kedy sa na bazéne sotva niekto ukáže. No stále je to práca. Niekedy treba vynaložiť viac energie, niekedy sa pracuje veľa, niekedy Ťa vyčerpá horúčava, no na konci dňa, si väčšinu času aj tak presedel pod slnečníkom, a z času na čas zapískal svojou mocnou píšťalkou na neposlušné decká. No prosto zodraté ruky-nohy, či mozole na dlaniach Ti po šichte na bazéne určite nehrozia :-) K tomu si ešte celý deň si strávil vonku v plavkách, na čerstvom vzduchu pri vode. #notbad


3. Pracuješ na komunitných bazénoch

U nás nepracuješ na verejných kúpaliskách, či rozsiahlych aquaparkoch s divokou riekou alebo umelými vlnami. Komunitné bazény sú k dispozícii, (ne)prekvapivo iba v rámci jednotlivých "neighbourhoods", čo môžeme preložiť ako štvrť, susedstvo, a sú k dispozícii len pre vymedzenú skupinu ľudí, ktorí v danom susedstve bývajú, a majú na bazén prístup. 

Znamená to, že na bazén Ti budú chodiť spravidla tí istí ľudia. Nielenže počas leta budete spolu môcť opakovane interagovať, čo teda Američania robia veľmi radi :-)  Ale čo je najlepšie, plavčík má na bazéne hlavné slovo, a tak máš príležitosť nastaviť si jasné dodržiavanie pravidiel už od začiatku, a tak si zjednodušiť svoju prácu počas leta. 

Navyše, pracovať budeš na vonkajších pekne upravených bazénoch, a ak si zrovna outdoorový typ človeka, budeš sa tu cítiť ako ryba (či plavčík) vo vode.


4. Výhodné pracovné podmienky a super bonusy

Konkurenčná mzda začína na 14 USD za hodinu, čo sa pri nadčasoch vyšplhá na 21 USD/hod.

Zároveň Ti vieme za odpracované leto automaticky poskytnúť bonus 1 400 USD, a ak zmanažuješ svoj príchod do USA do 24. mája 2024, prihodíme k tomu ďalších 500 USD, ktoré dostaneš už teraz na úhradu časti poplatkov. Áno, rátaš správne, dokopy Ti tak vieme dať bonus až do výšky 1 900 USD. Akože haló?! #faktnekecame

Okrem toho, Ti zadarmo zabezpečíme odvoz z letiska z D.C. a odvezieme Ťa na ubytko, ktoré tak isto pre teba zamestnávateľ zariadi, a tak sa nemusíš vôbec o nič starať. No je to jednoducho kompletný servis :-) 


5. Nemusíš si hľadať second job

Keďže u nás dostaneš garantovaný priemer hodín za celé leto 45-55 h/týždenne, vo väčšine prípadov si second job hľadať nepotrebuješ. Každá hodina nad 40 h týždenne je považovaná za nadčas. Nadčas je preplácaný 1,5 násobkom hodinovej mzdy, takže u nás dostaneš za nadčas zaplatené od 19,5 USD/hod. Pri dvoch prácach sa v každej hodiny počítajú samostatne, takže nie tak ľahko pravidelne presiahneš v aspoň jednej z nich 40 hodín týždenne, a tak nemusíš dosiahnuť na nadčasovú sadzbu. Opäť easy matika. #worksmarternotharder


6. Naučíš sa ovládať prvú pomoc

Last but not least, povedzme si tak ako je, väčšina z nás, mala prvú pomoc tak akurát v autoškole, a celým "kurzom" sa preletelo tak rýchlo, že z toho máme tak akurát nula celých nič...  Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna! Keď sa to raz s nami poriadne naučíš, už ti to niekde v hlave zostane uložené aj po vypršaní platnosti certifikátu. Život je lajf, môže sa stať čokoľvek, a to, že prvá pomoc zachraňuje životy je starý známy fakt. A ona vlastne ani vôbec nie je taká zložitá, ako sa môže na prvý pohľad zdať :-) 

Na záver dôležitý disclaimer: Všetky popísané body vyššie sa týkajú plavčíkov, ktorí pracujú v spoločnosti Premier Aquatics, ako spoločnosti prevádzkujúcich servis bazénov na komunitnej, alebo rezidenčnej úrovni. Znamená to teda, že práca plavčíka na iných typoch bazénov, napr. verejných aquaparkoch alebo v zábavných parkoch môže nabrať úplne iný rozmer, a nemusí sa tak zhodovať s popisom vyššie. Pri práci plavčíka na oceáne to platí dvojnásobne. Preto #chooseverycarefuly kde sa ako plavčík budeš uchádzať o prácu :-)

Aby Ti už nič dôležité o práci plavčíka v USA neuniklo, sleduj nás na našom Instagrame. No a ak sa chceš s nami vydať do Ameriky, nezáväzne (a hlavne bezplatne) sa u nás zaregistruj, a my Ti už povieme ako presne ďalej postupovať!